موج

نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: خروش ملت های مسلمان دنیا پس از شهادت سردار سلیمانی ایشان را فراملی کرد وبرایش عزاداری کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر امروز دوشنبه در نهمین پیش همایش استانی کنگره ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن اظهار داشت: مقاومتی که در سایه اسلام باشد در همه محورها به خدا تکیه دارد و جز با شهادت معنا پیدا نمی کند و جریان مقاومت بر مبنای معارف قرآنی و نظریه مقاومت در برابر دشمن قوی پنجه مبتنی بر ایستادگی با تمام توان است.

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: منافقین پس از اعلام صریح سپاه درباره خطای انسانی، بلافاصله به صحنه آمدند و در صدد سوءاستفاده از این اتفاق بودند.

وی با بیان اینکه فاصله زمانی 10 ثانیه فرصت محدودی است که طی آن بتوان تصمیم درست گرفت، افزود: اذعان صریح سپاه به خطای انسانی در سانحه سقوط هواپیما اقدامی شجاعانه و صادقانه بود که کمتر کسی در جهان جرات بیان آن را دارد.

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: نمونه‌های متعددی از این حوادث را در جهان سراغ داریم که هنوز هم مسوولیت آن راکسی بر عهده نگرفته‌ لذا این اقدام سپاه نشات گرفته از اخلاق و منش اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: انسانی که در مکتب اسلام پرورش و تربیت می‌یابد اهل خشوع و تواضع است که شهید سلیمانی تربیت‌یافته چنین مکتبی بود و همین دلیل محبویت وی در جهان اسلام شد.

وی با تاکید بر اینکه باید اقتدار دشمن شکسته می شد، گفت: در سیلی اول ابهت دشمن شکسته شد و  انتقام اصلی بیرون کردن آمریکا از منطقه است و تا بیرون کردن آخرین نیروی آنها این حرکت ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: با وجود همه خساراتی که جنگ تحمیلی داشت، ایران توانست اقتدار خود را در دنیا تثبیت و پیروزی را از آن خود کند و حالا هم اقتدار کشورمان در همه ابعاد ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی مصیبت کمی نیست، افزود: سپهبد سلیمانی فرماندهی در میدان نبرد بود که بشریت را از شر داعش نجات داد.

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: داعش بهانه حضورآمریکا در منطقه برای فروش سلاح و غارت سرمایه‌های منطقه بود و علاقه ای به از بین بردن آن نداشت و از طرفی هم نمی خواست که قدرت زیادی بگیرد و سردار سلیمانی مقابل تمام این سوءاستفاده آمریکا ایستاد و حکومت داعش را از بین برد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: خروش جهان اسلام در پی شهادت سردارسلیمانی  نشان داد که وی شخصیتی فراملی بود وملت‌های آزاده و مسلمان جهان او را شهید خود دانستند و برایش عزاداری کردند.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی  همانگونه که زندگی پربرکتی داشت و نیروهای مبارز بسیاری تربیت کرد تا جهان اسلام از قوای نظامی جوان و مومن و مجهزی برخوردار شود، شهادت وی نیز برکات سرشاری داشت که مهمترین آن تقویت اتحاد جهان اسلام است.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: توانمندی های جبهه مقاومت در موشک باران پایگاه آمریکایی عین الاسد مشخص شد و سپاه پایگاهی را زد که قدرتمند بود و دشمن باور نمی کرد که ایران آن را بتواند هدف قرار دهد.

وی تاکید کرد: با وجود خسارت بسیاری که به آن وارد شد دشمن ترجیح داد که درباره تلفات آن سکوت اختیار کند چرا که توانمندی نظامی ایران را به رغم آماده باش کامل خود دید و فهمید که نمی تواند در برابر ایران بایستند و واکنش نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: تشییع پرشکوه سردار دل‌ها حیرت دنیا را برانگیخت چرا که در تمام جهان سابقه نداشت که برای یک فرمانده نظامی، تمام یک ملت داغدار شود و به صحنه بیاید.

وی یادآور شد: این زنده بودن انقلاب را به دنیا نشان داد و دشمن فهمید که انقلاب در اعماق وجود آزادیخواهان جهان نفوذ دارد و جریان مقاومت بروزی جهانی یافت و عظمت خود را به رخ دنیا کشید و دنیا موج بزرگ اسلام خواهی را از این پس شاهد خواهد بود.

همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن در آینده نزدیک در قم برگزار می شود و تاکنون 9 پیش همایش آن در مناطق مختلف کشور برگزار شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها