موج

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان ازپیشرفت ۹۵ درصدی احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان اژیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان اژیه گفت: بیش از ۱۱ میلیارد تومان برای اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان اژیه هزینه  شده است که این رقم از اعتبارات عمرانی و جاری تامین شد.

وی افزود: در سال ۹۶ اجرای شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه فاضلاب  در شهرستان  اژیه در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون ۲۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر اژیه اجرا شده و تنها ۴ کیلومتر دیگر باقی مانده است.

وی اجرای تاسیسات فاضلاب را در این شهرستان ضروری برشمرد و عنوان کرد:جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی و سطحی ، ارتقاء بهداشت و سلامت عموم ،جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع  استفاده مجدد از آب  از مزیت های اجرای کامل طرح های فاضلاب شهری می باشد.

امینی افزود: در مناطق کویری به ویژه در شهرستان اژیه که در شرق استان قرار دارد کمبود آب به شدت احساس می شود و یکی از زیر ساختهای توسعه با توجه به صنعتی بودن استان بحث آب می باشد بطوریکه صنایع حد مشخص و معینی نیاز به آب دارند و قرار است پساب حاصل از تصفیه فاضلاب عمدتا به صنایع اختصاص یافته و یا در حوزه کشاورزی به مصرف شود.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در رابطه با اجرای شبکه فاضلاب و احداث تصفیه خانه فاضلاب در اژیه اذعان داشت:  اجرای پروژه های فاضلاب پر هزینه است و با اعتبارات دولتی شاید حدود ۳۰ تا ۴۰ سال طول بکشد تا طرح بطور کامل اجرا شود. اما با این وجود طی دو سال  اجرای تا سیسات فاضلاب در شهرستان اژیه با اعتبارات جاری و عمرانی  در جهت خدمات رسانی بهتر به مردم عملیاتی شد.

هاشم امینی پیرامون  روش تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب شهر اژیه  توضیح داد: روش تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب اژیه به صورت لجن فعال با حذف ازت و فسفر A2O می باشد که یکی از پیشرفته ترین روش های تصفیه در دنیا محسوب می شود.

وی ادامه داد:ظرفیت تصفیه ۷۲۰ مترمکعب در روز است این در حالیست که پساب تولیدی مطابق با استاندارد تعریف شده ازسوی نهادهای ذیصلاح می باشد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: با اجرای تاسیسات فاضلاب در این شهرستان بیش از ۵ هزار نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار می گیرند همچنین  برآورد گردید ۱۶۰۰ فقره انشعاب فاضلاب به متقاضیان واکذار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها