موج

قائم مقام بخش فولادسازی ذوب آهن:

قائم مقام بخش فولادسازی شرکت ذوب آهن گفت: بیش از 70 درصد ازقطعات بخش فولادسازی، بومی سازی شده و ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور یک ایستگاه ریخته گری را به طور کامل بسازد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سیاووش خواجوی  اظهار کرد: شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور ، در شرایط تحریم نیز پیشتازی خود را در بومی سازی حفظ کرده است. یکی از بخش های ذوب آهن که با همت تلاشگران خود در این راستا کارنامه درخشانی دارد ، بخش فولاد سازی است.

وی با بیان این که ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور ساخت صفر تا صد یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد، گفت: بیش از 70 درصد از قطعات بخش فولادسازی بومی سازی شده است. به نحوی که در حوزه مکانیک و انرژی بالای 80 درصد، در حوزه برق و اتوماسیون نزدیک به 40 درصد، در حوزه مواد مصرفی تکنولوژی و نسوز نزدیک به 85 درصد بومی سازی انجام شده است.

تولید فولاد ریل در ذوب آهن اصفهان

خواجوی اظهار داشت: پرسنل بخش فولادسازی در حوزه تکنولوژی موفق شدند بدون مشاور خارجی و آموزش، فولاد ریل تولید کنند که در این خصوص نیاز بود در زنجیره تولید فولاد شامل: میکسر، گوگرد زدایی، کنورتور ، VD، LF و ایستگاه های ریخته گری در فرایند ها جهت حصول به نتیجه و تولید فولاد ریل تغییراتی داده شود.

قائم مقام بخش فولادسازی گفت: در حوزه تجهیزات نیز نیاز بود ریومپینگ ایستگاه ریخته گری 7  پس از 27 سال بهره برداری به روز شود که با تلاش 5 ساله پرسنل کوشای بخش فولادسازی بدون حضور شرکت های خارجی و با اتکاء به توانمندی داخل کشور، تجهیزات مکانیک ، انرژی ، برق و اتوماسیون در کمترین زمان و هزینه نوسازی شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها