موج

کیمیا علیزاده تنها زن مدال آور ایران در بازی های المپیک، با انتشار نامه ای تند در صفحه اجتماعی بر شایعه مهاجرت همیشگی اش صحه گذاشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، هفته گذشته در رسانه‌های ایران اعلام شد که کیمیا علیزاده، که در بازی‌های المپیک ریو موفق شد مدال برنز تکواندو زنان را کسب کند، چند ماه پیش به همراه همسرش به هلند مهاجرت کرده است.

پس از زمزمه مهاجرت کیمیا علیزاده تنها زن مدال آور ایران در بازی های المپیک، وی در پیامی مهاجرت خود از ایران را تائید کرد.

علیزاده یکی از چهره های مهم ورزش ایران در سال های اخیر محسوب می شود که در نهایت به این جمع بندی رسیده که ورزش قهرمانی را با پرچم کشور دیگری ادامه بدهد.

در حالی که در چند روز گذشته همه در انتظار واکنشی از سوی کیمیا علیزاده و خانواده‌اش بودند تا صحت و سقم مهاجرت او باخبر شوند، بالاخره این دختر تکواندوکار در اینستاگرام خود متنی منتشر کرد که نشان از خداحافظی همیشگی او با ایران دارد.

همچنین هادی ساعی در یک مصاحبه تصمیم کیمیا علیزاده را اشتباه خوانده بود که این دختر تکواندوکار در متن منتشر شده در اینستاگرام جواب ساعی را هم داده است.

روز گذشته حامد معدنچی، همسر کیمیا علیزاده اولین واکنش را به اتفاقات اخیر نشان داد، او بعد از انتشار مصاحبه‌هایی از مسئولان فدراسیون تکواندو که به آسیب دیدگی علیزاده اشاره کرده بودند، فیلمی از تمرینات او در هلند هم منتشر کرد تا نشان دهد کیمیا مصدوم نیست.

با توجه به متنی که کیمیا علیزاده منتشر کرده، به نظر می رسد او تصمیم قطعی خود را برای مهاجرت از ایران گرفته است. با این وضعیت بعید است طبق قوانین بین المللی این تکواندوکار تا سال 2021 بتواند با پرچم کشور دیگری در مسابقات رسمی شرکت کند.

بدین ترتیب تنها راه حضور کیمیا علیزاده در المپیک 2020، پناهنده شدن در یکی از کشورهای اروپایی و شرکت در المپیک زیر پرچم IOC است. شاید هم کیمیا علیزاده قید المپیک 2020 را زده و با توجه به سن و سالی که دارد، می‌خواهد برای حضور در مسابقات رسمی با پرچم کشور دیگری تا سال 2021 صبر کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    مرده شور اونو ببره ,طوری بشی که پارا المیپک هم نروی, تحفه , وطن فروش و فرصت طلب و

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها