موج

توزیع انسولین قلمی در البرز برای جلوگیری از قاچاق این دارو به خارج از این استان کنترل می شود تا به مصرف بیماران داخلی برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز ، مدیر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در حال حاضر انسولین ویال در استان به وفور موجود است و بیماران هیچ مشکلی برای تهیه آن ندارند ولی در خصوص انسولین قلمی باید گفت برای اینکه بتوان از قاچاق و خروج از چرخه مصرف آنها جلوگیری کرد، توزیع آنها در کشور تحت کنترل درآمده است.

پریسا احمدی در ادامه توزیح داد: این یعنی اگر در گذشته تعداد زیادی انسولین قلمی بدون نظارت وارد بازار می شد، حالا نظارتی در این خصوص ایجاد شده تا بتوان به طور دقیق آماری از تعداد انسولین های توزیع شده در بازار و داروخانه ها به دست آورد .

انسولین مورد نیاز برای بیماران دیابتی به دو شکل ویال (تولید داخل و قدیمی ) و قلمی عرضه می شود.

وی افزود : تشدید نظارت بر توزیع انسولین قلمی باعث می‌شود این دارو به صورت قاچاق از استان‌ها خارج نشود و واقعا به مصرف بیماران داخلی برسد.

وی با اشاره به اینکه در سیستم رسمی توزیع داروی کشور، وارد کننده، توزیع کننده و مصرف کننده مشخص است گفت : تشدید نظارت بر داروهایی مثل انسولین باعث می‌شود داروها به دست بیماران واقعی کشور برسد و به واسطه قاچاق از چرخه مصرف داخلی خارج نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها