موج

رئیس سازمان صمت قم خبرداد؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از صدور ۶۴۹ کارت بازرگانی در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج‌ قم، محمود سیجانی از صدور کارت‌های بازرگانی در استان قم خبرداد و گفت: مجموع کارت‌های بازرگانی در استان قم ۶۴۹ فقره است که ۱۴۸ فقره آن در بخش تولیدی و ۱۱۴ فقره در بخش بازرگانی بوده است.

وی میزان صادرات قم از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال جاری  را موردتوجه قرارداد و گفت: میزان صادرات این نوع کالاها بر اساس گمرکات استان باارزش ۱۰۸ میلیون دلار و وزن ۹۳هزار تن بوده است.

وی با اشاره به اقلام صادراتی استان، گفت: محصولات فلزی، مواد پلاستیکی، مفتول مسی، محصولات گوناگون صنایع شیمیایی، فرآورده‌های غلات و اسنک ، ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیر یکسره، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی، آلومینیوم و مصنوعات آن، کفش و صندل عمده کالاهای صادراتی بوده است.

سیجانی ادامه داد: عراق، هند، ترکیه، افغانستان، امارات، پاکستان، ازبکستان، آذربایجان، ویتنام و ارمنستان عمده کشورهای هدف صادراتی استان قم بوده‌اند.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۴ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه(ع) قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها