موج

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان عنوان کرد:

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان از دستگیری سارق یک آزمایشگاه وکشف اموال مسروقه در کمتر از یکساعت در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سرهنگ کارآگاه عبدالله فاتحی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های استان در سنندج اظهارداشت: هدف از برگزاری این نشست ارائه عملکرد 30 روزه پلیس آگاهی استان است.

وی با اشاره به افزایش آمار سرقت‌های به وقوع پیوسته در استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزود: 73 درصد از سرقت‌های به وقوع پیوسته در استان کردستان سرقت‌های خرد بوده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان از رشد 66 درصدی کشف سرقت‌ها در استان طی 9 ماهه امسال خبر داد و گفت: در سنندج 41 درصد، سقز 50 درصد، قروه 92 درصد، بیجار 100درصد، در کامیاران 100 درصد و در سروآباد برابر با مدت زمان مشابه کشفیات سرقت نسبت به مدت زمان مشابه رشد داشته است.

فاتحی با بیان اینکه مردم استان کردستان با توجه به فرهنگ خاص که در این منطقه حاکم است مخالف بزه و جرم هستند، گفت: این روحیه در کنار تلاش  مجموعه انتظامی استان موجب شده کردستان کمتر از یک درصد از وقوع جرائم در کشور را به خود اختصاص دهد.

وی از کشف 70 خودرو سرقت رفته با ارزش ریالی  14 میلیارد ریال در استان خبر داد و گفت: 5 نفر سارق نیز در این راستا دستگیر شده و با کمک آنها 15 نفر مالخر هم به دام پلیس افتاده‌اند.

به گفته فرمانده پلیس آگاهی کردستان، 75 فقره دستگاه و لوازم مختلف خودروهای سرقت رفته نیز از این افراد کشف و ضبط شده است.

وی به اقدامات انجام گرفته در زمینه کشف سرقت از منزل هم اشاره کرد و گفت: با ساماندهی مجموعه‌های انتظامی و کلانتری و برنامه‌ریزی و تعامل تعداد سارقین منزل را شناسایی و دستگیر کرده‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: روز گذشته در کمتر از یک ساعت سارق یک آزمایشگاه را شناسایی و دستگیر کرد‌ه‌ایم.

فاتحی تصریح کرد: سرقت از منزل هم سه نفر سارق شناسایی و دستگیر شدند و از این افراد 20 فقره از اموال سرقت شده توسط این افراد را به مالباختگان پس دهیم.

وی اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که فاصله زمان بین وقوع و کشف جرم به حداقل برسد، هدف ما بوده و این مهم در سایه تلاش مجموعه و مردم استان ممکن می‌شود.

کشفیات پلیس آگاهی

وی ضمن درخواست از مردم در توجه رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از سرقت اموالشان گفت: پارک خودرو در پارکینگ‌، خودداری از پارک خودرو در اماکن دنج و خلوت، تجهیز خودرو به امکانات و تجهیزات بازدارنده و قفل فرمان ضریب امنیت خودرو را افزایش می‌دهد.

در بحث سرقت از منزل هم نکاتی را یادآور شد و گفت: مردم در بحث منزل نباید به بستن درب ورودی بسنده کنند و در صورت خرید منزل نسبت به عوض کردن قفل درب‌ها در کوتاه‌ترین زمان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: خودداری از نگهداری وجوهات نقدینگی و طلاجات در منزل و استفاده از چراغ‌های تایمر دار از نکاتی ایمنی است که می‌تواند در بازدارندگی سرقت از منزل تاثیر باشد.

وی عنوان کرد: اگر از خانه بیرون آمدید و در اطراف خانه خود ماشین‌هایی را دیدن که قبلا ندیده و یا افرادی ناشناس را مشاهده کردند شمه ای از این افراد و شماره ماشین را یادداشت و با شماره 130 اورژانس پلیس آگاهی تمام بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • این روزا دیگه دزد یه چرخ تو خونه زندگیتون بزنه، به سختی میتونید خسارتهاشو جبران کنید، پس قفل هوشمند ضد دیلم گاردمن روی درب نصب کنید و حفاظ ضد دیلم مرد نگهبان هم مقابل بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها که اگر سارقین تا پشت درب و پنجره هاتون هم رسیدن نتونن وارد بشن. این یعنی کار هوشمندانه

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها