موج
کدخبر : ۳۱۰۵۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310511

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم:

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده‌های ورودی به تعزیرات حکومتی قم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 45 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهدی ریاضی در جلسه کارگروه تنظیم بازار قم با اشاره به اینکه تعزیرات حکومتی قم خارج از نوبت به تمام پرونده‌های تخلف ورود پیدا می‌کند، اظهار کرد: پرونده‌های ورودی به تعزیرات حکومتی قم، از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: در همین مدت پرونده‌های مختومه که به صدور رای منجر شده هم بیش از ۴۹ درصد رشد داشته است.

ریاضی در ادامه خاطرنشان کرد: در رابطه با شکل و نحوه  عرضه گاز ال پی جی وضعیت استان مطلوب نیست و عرضه خارج از شبکه و گران‌فروشی در آن زیاد است.

۵۰ واحد عرضه گاز مایع در قم فعال است

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز بیان کرد: ۵۰ واحد عرضه‌کننده گاز مایع در قم مشغول فعالیت می‌باشد.

احمدرضا سمیعی نسب اضافه کرد: قیمت مصوب هر کپسول گاز مایع ۷۸ هزار ریال است، اما این نرخ‌گذاری با هزینه‌های حمل و قیمت تمام‌شده آن همخوانی ندارد.

وی ابراز کرد: پایین بودن قیمت گاز مایع احتمال تخلف در عرضه این فرآورده را افزایش داده و این محصول در برخی موارد باقیمتی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار ریال به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی ادامه داد: طی هفته گذشته ۴۸ مورد بازرسی از واحدهای عرضه‌کننده گاز مایع در استان انجام و ۱۷ پرونده تخلف تشکیل‌شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در ادامه عنوان کرد: در آذرماه سال جاری ۲۳۶ میلیارد ریال پرونده تخلف در قم تشکیل‌شده است.

سمیعی نسبت اضافه کرد: طی این مدت تعداد بازرسی‌ها ۱۰ درصد و پرونده‌های مکشوفه ۳۶ درصد افزایش‌یافته است.

وی عنوان کرد: تعداد پرونده‌های مکشوفه در آذرماه امسال در مقایسه با سال ۹۷، ۶۱ درصد بیشتر بوده است.

وی همچنین تصریح کرد: در طرح نظارتی شب یلدا، ۲ هزار و ۶۸۱ مورد بازرسی انجام و ۲۱۳ پرونده تخلف و ۲۸۱ پرونده مکشوفه تشکیل گردید.

سمیعی نسب بیان کرد: آذرماه سال جاری ۳۶ هزار و ۳۲۶ تماس با سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت و معدن و تجارت انجام و ازاین‌بین، یک هزار و ۶۲۴ گزارش قابل‌پیگیری بررسی‌شده است.

وی گفت: برای کنترل و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و گران‌فروشی، استان قم در ۶ محور منطقه بندی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها