موج
کدخبر : ۳۰۹۲۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309252

حسن خانجانی در صحن شورای شهر همدان مطرح کرد:

دادستان همدان در صحن شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ضرورت در ساماندهی بازار سرگذر، حل گره های ترافیکی شهر، از لزوم جمع آوری برخی دکه ها با مالکیت شهرداری، زیرسازی و بهسازی معابر و خیابان‌های حاشیه شهر و رعایت چارچوب مصاحبه با رسانه ها و ... سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسن خانجانی، دادستان همدان در شصت‌وچهارمین صحن شورای اسلامی شهر همدان که با موضوع محوریت پیگیری مطالبات مردم در حوزه مدیریت‌شهری برگزار شد، با اشاره به حل گره های ترافیکی در شهر همدان، ابراز کرد: ارتباط و تعامل بین دستگاه های اجرایی موجب می‌شود تا نتیجه مثبت عاید مردم شود و جامعه را امیدوار می‌کند و اعتماد به عملکرد مدیران را افزایش دهد.

خانجانی تعامل مدیریت‌شهری با دادستانی را مطلوب دانست و با تأکید بر اینکه حفظ حقوق عمومی مردم یکی از وظایف دادستانی هاست، گفت: تمامی مسئولان در پیگیری و حل موانع و مشکلات مردم مسئول هستند و بدون تردید تعامل و همکاری دستگاه ها، رضایت عموم را به دنبال دارد.

خانجانی خطاب به اعضای شورای شهر، خواستار رعایت چارچوب مصاحبه با رسانه ها شد و در ادامه، یکی از دغدغه های اصلی مردم همدان را ساماندهی بازار سرگذر برشمرد و گفت: روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر در این بازار تردد می کنند و این بازار نیاز به بهسازی کامل دارد و مسیر تردد مردم در این بازار باید روان‌سازی شود.

دادستان همدان با تاکید بر لزوم جمع آوری برخی دکه ها با مالکیت شهرداری، اظهار کرد: برخی از این دکه ها، مشکلاتی را ایجاد کرده اند که به لحاظ قانونی نیز تخلف محسوب می شود.

خانجانی همچنین با اشاره به ترافیک خیابان همدان  و بیان اینکه ترافیک در خیابان خواجه رشید شهر همدان و برخی خیابان های منتهی به مرکز شهر با معضلاتی مواجه شده و اغلب مردم به‌ویژه مسافران در این مسیر گرفتار می شوند؛ خواستار برنامه‌ریزی فنی برای حل معضل ترافیک در این منطقه شد و ابراز امیدواری کرد: مدیریت‌شهری با ارائه طرح های کارشناسی شده نسبت به رفع این مشکل اقدام کند.

وی زیرسازی و بهسازی معابر و خیابان‌های حاشیه شهر را از دیگر مطالبات مردم اعلام کرد و در پاسخ به درخواست رئیس شورای شهر همدان مبنی بر ایجاد شعبه‌های تخصصی به‌منظور رسیدگی به پرونده‌های شهرداری، گفت: تنوع پرونده‌ها در حوزه شهرداری بسیار است؛ از این رو در راستای سرعت بخشیدن به مراحل رسیدگی، ۳ شعبه تخصصی فعال شده تا به صورت تخصصی؛ پرونده های شهرداری رسیدگی شود.

نمی توانیم بدون مطالعه کارشناسی برای حل معضل رودخانه های مناطق مسکونی حاشیه شهر اقدام کنیم اما پیگیر حل آن هستیم و مکاتبه‌هایی را نیز با آب منطقه ای و استانداری داشته‌ایمخانجانی در زمینه درخواست شورا به‌منظور ورود دادستانی به معضل رودخانه‌های مناطق مسکونی حاشیه شهر؛ پوشش آنها را منوط به ارائه طرح‌های فنی دانست و گفت: نمی توانیم بدون مطالعه کارشناسی اقدام کنیم؛ اما پیگیر حل آن هستیم و مکاتبه‌هایی را نیز با آب منطقه ای و استانداری داشته‌ایم.

وی افزود: انتظار ما تدوین طرح فنی در راستای حل همیشگی این معضل است و دادستانی هرکجا نیاز به پیگیری باشد، ورود پیدا خواهد کرد.

دادستان همدان در پاسخ به روند رسیدگی به پرونده پمپ بنزین چهار راه پژوهش، عنوان کرد: رسیدگی به این پرونده، فنی و نیاز به بررسی دقیق و موشکافانه دارد؛ از این رو ۲ دستگاه محیط زیست و علوم پزشکی در حال بررسی های لازم هستند که تا زمان اعلام نتیجه نمی توانیم اقدام قضایی داشته باشیم.

خانجانی با اشاره به اینکه برخی در این پرونده اصرار بر پلمب دارند، گفت: تصمیم گیری پیرامون این پرونده قضایی بستگی به نظر تخصصی و فنی کارشناسان محیط زیست و علوم پزشکی دارد.

دادستان همدان در خصوص طرح شناسنامه دار شدن درختان نیز اظهار کرد: اگر نیاز به ورود دادستانی به این مساله باشد، اقدام قانونی را انجام می دهیم.

خانجانی همچنین در پاسخ به رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در خصوص تفکیک اراضی حاشیه شهر به ویژه در منظقه شرق و شمال شرق شهر همدان در راستای طرح توسعه ای شهر به سمت آن مناطق، گفت: براساس قانون، هر فردی حق هرگونه تصرف در ملک خود را دارد و در قانون مدنی هیچ قید و شرطی که باید سند رسمی داشته باشد، نداریم.

وی با تاکید بر اینکه خرید و فروش و این چنین اقدام ها در اراضی دارای سند، مشکلی ندارد؛ گفت: دادستانی نقش نظارتی دارد و تصمیم گیری ها به عهده دستگاه های اجرایی است.

دادستان همدان بیان کرد: اگر قانونی مبنی بر ممنوعیت در تفکیک اراضی منطقه ای وجود داشته باشد، به طور قطع نظارت قضایی خواهیم داشت و از هرگونه تصمیم گیری قانونی، حمایت می کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها