موج
کدخبر : ۳۰۸۶۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-308620

طی مراسمی؛

رئیس دانشگاه لرستان، گفت: رویکرد فعالیت های علمی دانشگاه باید برون محور باشد تا مردم از برکات آن بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، آیین تجلیل از پژوهشگران برتر استان، صبح امروز در دانشگاه لرستان برگزار شد.

خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان در این آئین، گفت: چنانچه پژوهش مشکل جامعه را حل نکند استفاده از آن نهایتاً به محیط دانشگاهی محدود می شود، لذا اقدامات پژوهشی و علمی باید اثر بخش و تقاضا محور باشد.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در هفته پژوهش، تصریح کرد: در این هفته پژوهشگران لرستان تکریم می شوند چراکه معتقدیم باید این قشر فرهیخته را تجلیل کرد.

عزیزی، افزود: برنامه هایی همچون آئین زنگ پژوهش مدارس، جشنواره پژوهشگران برتر دانش آموزی و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با نام فن بازار از برنامه های هفته پژوهش در لرستان است.

وی با اشاره به بحث دانشگاه جامعه محور اظهار داشت: دانشگاه ها آماده اند کمک حال و  بازوی توانمند دستگاه های اجرایی باشند چرا که پا به کارترین و ارزانترین و در عین حال اثرگذارترین نیروی انسانی دانشجویان هستند.

مدیران بخش دولتی و خصوصی با دانشگاه ها تعامل بیشتری داشته باشند

عزیزی ادامه داد: از مدیران بخش دولتی و بخش خصوصی تقاضا دارم در راستای نهادینه شدن ارتباط دانشگاه با جامعه و دستگاه های اداری تلاش بیشتری انجام دهند.

رئیس دانشگاه لرستان، گفت: اگر می‌خواهیم مشکل آسیب های بزرگ اجتماعی از جمله اعتیاد ریشه کن شود بهره گیری از توانمندی های دانشگاه بهترین و کم هزینه ترین راه پیش رو خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها