موج

رئیس ستاد انتخابات کردستان در پاسخ به موج ؛

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: در استان کردستان طبق پیش بینی ها حدود یک میلیون و200 هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسین خوش اقبال پیش از ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری با رسانه های کردستان، با اعلام این مطلب اظهار داشت: انتخابات بیانگر اهمیت دادن به شعور سیاسی مردم است و خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی این مهم در کشور ما یکی از نماد های برجسته تفکرات رهبران دینی ما است.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان با بیان اینکه تلاش تمامی دست اندر کاران حضور حداکثری مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب اصلحترین فرد است، اظهار داشت: یک هزار و 245 شعبه اخذ رای در این استان پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: این تعداد شعبه اخذ رای پیش بینی شده نسبت به یک هزار و 197 شعبه دوره قبلی (انتخابات مجلس دهم) حدود چهار درصد رشد دارد ضمن اینکه سعی شده شرایطی فراهم شود مردم با سهولت در این شعب حاضر و در انتخابات شرکت کنند.

خوش اقبال با بیان اینکه این ستاد برای نهایی شدن تعداد شعبه های اخذ رای در انتظار نظر هیات نظارت است، افزود: در نهایت تعداد داوطلبان این استان با رشد 33 درصدی نسبت به 213 داوطلب دوره انتخابات دهم مجلس به 281 نفر رسیده است که از این میان 29 داوطلب زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان افزود: در این دوره مدرک تحصیلی داوطلبان یک نفر دانش آموخته کاردانی، 14 نفر دانش‌آموخته کارشناسی، 223 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، 38 نفر دکترا و 5 نفر نیز دارای مدرک حوزوی هستند.

وی با بیان اینکه روند انتخابات در این استان در راستای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و تقویم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سپری می‌شود، گفت: کم سن ترین داوطلب این استان 30ساله و مسن ترین نیز 74 ساله با بیشترین فراوانی رده سنی 36 تا 40 سال است که نشان از حضور توامان جوانان و صاحبان تجربه برای این حماسه سیاسی دارد.

خوش اقبال تاکید کرد: با توجه به اعلام خود داوطلبان کردستانی، ثبت نام کنندگان از جریان‌های مختلف سیاسی کشور وارد عرصه رقابت شده اند و در این استان نیز همانند سایر استان‌ها مشارکت خوبی در روند ثبت نام شاهد بودیم.

281 نفر برای شرکت در انتخابات ثبت نام کردند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه تاکنون یک تن از داوطلبان انصراف خود را به ستاد انتخابات اعلام کرده و با این اقدام تعداد آنان به 280 نفر رسیده است، افزود: 65 نفر از داوطلبان در دوره های قبلی نیز نام نویسی کرده بودند و 17 نفر نیز از نمایندگان مردم استان در ادوار گذشته نیز جز افراد ثبت نامی هستند.

وی افزود: همزمان با ثبت نام از مراجع چهارگانه شامل دادگستری، اداره اطلاعات، ثبت احوال و نیروی انتظامی استعلام‌ها به صورت الکترونیکی برای هر داوطلب به صورت مستقل گرفته شده است.

رئیس ستاد انتخابات کردستان گفت: همزمان با دستور وزیر کشور و بر اساس ماده 41 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکیل هیات اجرایی در 31 حوزه شامل 10 فرمانداری و 21 بخشداری مستقل آغاز شده است.

خوش اقبال تاکید کرد: بر اساس تعامل و همکاری صورت گرفته بین فرمانداران و بخشداران و اعضای شورای اداری شامل دادستان، رئیس ثبت احوال با هیات‌های نظارت جریان انتخابات اعضای هیات های اجرایی از میان معتمدین استان انتخاب شده اند.

وی اظهار داشت: هیات های اجرایی بر اساس اعلام مراجع چهارگانه و قوانین و مقررات به مدت 10 روز تا 21 روز بررسی صلاحیت ها را انجام خواهند داد و پس از این تاریخ به مدت 47 روز هیات نظارت استان، هیات مرکزی نظارت و شورای نگهبان روند بررسی صلاحیت ها و اعتراض احتمالی داوطلبان رد صلاحیت شده را بررسی می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان افزود: نتایج نهایی بررسی صلاحیت ها و نامزدهای نهایی نیز روز 23 بهمن اعلام و از 24 تا 29 بهمن نیز مهلت تبلیغات برای کاندیداها در نظر گرفته شده است.

خوش اقبال با اشاره به اینکه در این مقطع که مردم کشور و استان خود را برای خلق حماسه‌ای دیگر آماده می‌کنند، گفت: انتظار می رود اهالی رسانه مانند همیشه رسالت آگاهی بخشی خود را به انجام برسانند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان یادآور شد: از آنجایی که انتخابات نقطه وصل مردم و نظام بشمار می رود انتظار داریم همه نخبگان، مسوولان اجرایی، نظارتی،  بازرسی و ستاد انتخابات را برای برگزاری حماسه پرشور کمک کنند.
وی افزود: از همه اثر گذاران این حوزه و کسانیکه برای رقابت پای در عرصه انتخابات گذاشته اند انتظار می رود باید و نبایدها را در روند انتخابات رعایت کنند تا رقابت ها در چارچوب سیاست‌های نظام اسلامی و در شان مردم برگزار شود.
وی با بیان اینکه میزان مشارکت سیاسی بیانگر توسعه یافتگی کشور است، اظهار داشت: انتخابات بیانگر اعتماد مردم به نظام، توسعه یافتگی، چرخش نخبگان و توزیع قدرت در کشور است.

خوش اقبال گفت: انتخابات بیانگر امنیت و قدرت آن کشور در نظام جهانی و معادلات جهانی است و هر کشوری از پشتیبانی و حمایت های مردمی بالا برخوردار باشد به لحاظ امنیتی از جایگاه بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

وی افزود: حضور و مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات مختلف نظام، منجر به شکل گیری نهادهای قوی و کارآمد از یک سو و تامین امنیت همه جانبه از سوی دیگر می‌شود و همین 2 مساله و مولفه مهم زمینه رشد اقتصادی هر چه بیشتر را فراهم می‌کند که نفع آن به عموم مردم و کشور باز می گردد.

رئیس ستاد انتخابات  استان کردستان  در پاسخ بخ خبرنگار موج کردستان گفت: حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 603 هزار نفری این استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات دوم اسفند هستند که حدود 380 هزار نفر آنها در شهرستان سنندج ساکن هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها