موج

حجت الاسلام و المسلمین موسی پولادی خبر داد؛

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان از برگزاری کنگره ملى شهداى روحانى بندرعباس در سوم دى ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین موسی پولادی مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری کنگره ملی 1500 شهید در بندرعباس، گفت: این یک هزار و 500 شهید علاوه بر شهدای استان هرمزگان، شامل شهدای گم نامی نیز هستند که استان ما افتخار میزبانی از آن ها را داشته است.

وی تاریخ برگزاری این کنگره ملی را از یکم تا پنجم دی ماه عنوان کرد و اذعان داشت: کنگره ملی 1500 شهید به این صورت نیست که هر ساله برگزار شود، 20 سال قبل این کنگره برگزار شده بود و هم اکنون در اولین سال از چله ی دوم انقلاب، استان هرمزگان این افتخار را دارد که میزبان کنگره ملی 1500 شهید باشد.

حجت الاسلام و المسلمین موسی پولادی در ادامه به تشریح کنگره ملى شهداى روحانى بندرعباس پرداخت و گفت: روز سوم دی ماه که به شهدای روحانیون اختصاص یافته است با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر گزار خواهد شد.

حجت الاسلام پولادی ضمن اشاره به برنامه ها و رویداد هایی که در راستای گرامی داشت یاد شهدا و دفاع مقدس در سطح کشور برگزار می شود، اذعان داشت: هنوز جای کار در زمینه معرفى شهدا زیاد است به ویژه در بحث شهدای روحانی که على رغم تمام کارهایی که انجام شده است اگر امروزه به مدارس، دانشگاه ها، در کوچه و خیابان و حتی حوزه های علمیه مراجعه کنید کمتر کسی میداند که به تناسب درصد جمعیت به ازای هر شهید از کشور، 20 نفر روحانی شهید شده است.

وی تعداد شهدای روحانی در استان را 32 نفر اعلام کرد و گفت: با کمال تاسف حتی در گلزار شهدا بندرعباس بر روی سنگ قبر شهدای روحانی کلمه طلبه و روحانی حک نشده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد تشریح کرد: برای نسل جدید و جوان ما مهم است بدانند کسانی که جان خود را فدای این کشور کرده اند چه کسانی بوده اند، زمانی که این قشر به گلزار شهدا مراجعه کنند و در میان شهدایی که پیکر مطهرشان آن جا آرامیده است اسم طلبه و روحانی نبینند با خود چه می اندیشد؟

وی افزود: آیا غیر از این است که جوان ایرانی دچار این شبهه می شود که چرا کسانی که مردم را به شهادت و دفاع از مهین و انقلاب تشویق می کنند خود به این توصیه ها عمل نمی کنند؟

حجت الاسلام و المسلمین پولادی گفت: این اتفاق در کشور نادر است که در طول هشت سال دفاع مقدس مدرسه علمیه ای تعطیل شده باشد و تمام طلبه ها و اساتید باهم برای دفاع از کشور عزیزمان پا به میدان جنگ نهاده باشند.

وی تشریح کرد: به گواه شاهدین در یک مقطع زمانی مدرسه علمیه شهر بندرعباس تعطیل شد و تمامی اساتید و دانش آموزان آن به اتفاق، دو به دوش رزمنده ها در جبهه جنگ حضور پیدا کردند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان بیان داشت: متاسفانه ما در حوزه انعکاس افتخاراتمان در استان ضعیف عمل می کنیم.

وی ادامه داد: با نماینده ولی فقیه در استان و مدیریت حوزه های علمیه هرمزگان به تفاهم رسیدیم که در روز سوم برگزاری کنگره ملی 1500 شهید هرمزگان، مدارس علمیه سراسر استان تعطیل باشد تا همه طلاب در مراسم بزرگداشت شهدای روحانی حضور پیدا کنند.

حجت الاسلام پولادی در تشریح برنامه های این کنگره گفت: روز یکم دی ماه اختصاص پیدا می کند به یادواره زنان شهیده استان هرمزگان و مدیریت و میزبانی برنامه های این روز نیز برعهده خواهران است. روز دوم از این  کنگره به بسیج دانشجویی و شهدای دانشجو و معلم و اساتید اختصاص یافته است و بسیج دانشجویان و فرهنگیان برگزاری آن را عهده دار هستند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان برنامه های روز سوم کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان را این گونه تشریح کرد: این روز به شهدای روحانی استان تخصیص یافته است.

وی گفت: روز پنجم اجلاسیه با حضور مسئولین کشوری و استانی و فرماندهان نظامی، برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسی پولادی ، عنوان کرد: پیش بینی ما این است که بخش زیادی از مدعوین در این اجلاس حاضر خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها