موج
کدخبر : ۳۰۷۰۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307038

رضا کمالی زرکانی مطرح کرد؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از ایجاد شهرهای خلاق در سراسر استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از ایجاد شهرهای خلاق در سراسر استان خبر داد.

وی در تشریح این خبر گفت: شبکه شهر خلاق فرهنگ و هنر به شهرهایی اطلاق می شود که ظرفیت ها و استعدادهای هنری و فرهنگی آن در حوزه های مختلف شناسایی و برجسته ترین ظرفیت اولویت فرهنگی یا هنری شهر می شود و همه توان شهر در خدمت معرفی و گسترش آن قرار می گیرد.

کمالی اضافه کرد: استان هرمزگان دارای 13 شهرستان است که هر کدام سه اولویت فرهنگی و هنری خود را اعلام کردند که در نهایت یک مورد انتخاب خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان داشت: 13 شهر هرمزگان بر اساس ظرفیت های موسیقیایی، هنرهای تجسمی، آیین های نمایشی، خوشنویسی، هنرهای محیطی، فرهنگ عامه، آداب و سنن و...، به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر نامگذاری خواهند شد که یک شبکه منسجم را تشکیل خواهند داد.

کمالی زرکانی اظهار داشت: انتخاب شهرهای هرمزگان به عنوان شهر خلاق توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت خواهد گرفت که در این نامگذاری به زیرساخت ها، سبقه فرهنگی و هنری شهر، جمعیت هنرمندان و ...، توجه خواهد شد.

وی به نقش شهرداری ها در ایجاد توسعه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: شهرداری ها نقش محوری و اصلی در ایجاد زیرساخت ها، بالفعل کردن ظرفیت ها و معرفی آن دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها