موج
کدخبر : ۳۰۴۶۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-304663

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: برای بهره گیری از قابلیت های بازار داخل این اتحادیه به عنوان یک فرصت بزرگ، باید میز اورآسیا در اتاق بازرگانی مازندران تشکیل شود. ‎

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران اظهار داشت: استقرار میز اورآسیا در استان مازندران به موافقت سازمان گمرک نیز رسیده است و نباید در این مسئله تعلل کرد.

وی ادامه داد: کشوری بیشترین بهره را از فرصت اتحادیه همکاری اقتصادی اورآسیا خواهد برد که بیشترین صادرات را داشته باشد.

حسین زادگان با بیان این که با توجه به عضویت ایران در این اتحادیه  530 قلم کالا در صادرات به کشورهای عضو از معافیت گمرکی برخوردار خواهند شد، گفت: عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا فرصت بسیار تازه و بزرگی است که باعث تنفس در اقتصاد کشور و بخصوص مازندران خواهد شد.

استاندار مازندران تصریح کرد: کشوری بیشترین بهره برداری را از فرصت اتحادیه همکاری اقتصادی اورآسیا خواهد داشت که بیشترین صادرات را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مازندران به واسطه تولیدات کشاورزی و صنعتی متنوع می تواند بهره برداری عظیمی از این فرصت کند، اظهار داشت: لازم است به سرعت با همکاری استانداری، شورای گفت و گو و اتاق بازرگانی کمیته ای برای بررسی فرصت ها و توسعه صادرات تشکیل شود.

حسین زادگان، ادامه داد: این کمیته می تواند امور مربوط به صادرکنندگان را تسهیل نماید.

استاندار مازندران تاکید کرد: همزمان با سفر دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در هفته آینده این مهم افتتاح و عملا کار خود را آغاز کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها