موج
کدخبر : ۳۰۴۰۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-304031

علی صالحی:

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان عنوان کرد: بهره گیری از هرگونه امکانات دولتی و تبلیغات زود هنگام جرم است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان برگزاری اولین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان گفت: برای پیشگیری و بررسی تخلفات احتمالی انتخاباتی در همه حوزه های قضایی استان هرمزگان شعب ویژه ای در دادسراهای عمومی و انقلاب ، دادگاه های کیفری و تجدید نظر و سازمان قضایی نیروهای مسلح تشکیل خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان عنوان کرد: استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات جرم است.

وی افزود: این شعب آمادگی دارند اخبار و گزارشات جرایم و تخلفات انتخاباتی را به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و حکم مقتضی را  در این خصوص صادر کنند.

وی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی ) در دیدار اخیر با مسئولین، زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم، تأمین امنیت در ایام انتخابات، ایجاد شور و شوق انتخاباتی و تأمین سلامت انتخابات را چهار مؤلفه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب برشمرد و برضرورت اتخاذ تدابیر مناسب و بسیج تمامی امکانات به منظور تحقق مطالبات به حق ایشان تأکید کرد.

رئیس ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی هرمزگان افزود: یکی از مصادیق بارز جرایم و تخلفات انتخاباتی تبلیغات زود هنگام و پیش از موعد است و نامزدهای انتخاباتی حق ندارند پیش از زمان رسمی  اعلام شده از سوی وزارت کشور برای تبلیغات زود هنگام  اقدام کنند و در صورت مشاهده اقداماتی از این دست و ارائه گزارش به مراجع قضایی این  نوع از تبلیغات خارج از موعد قانونی به عنوان تخلف انتخاباتی مورد رسیدگی قرار می گیرند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان یادآورشد: استفاده از امکانات دولتی و عمومی از دیگر مصادیق جرایم و تخلفات انتخاباتی است و هیچ یک از مدیران و افراد حقیقی و حقوقی حق نخواهند داشت  به نفع یا علیه شخصی از امکانات دولتی استفاده کنند.

صالحی با اشاره به نقش پررنگ رسانه ها و فضای مجازی در عرصه انتخابات خاطرنشان کرد: انتخابات عرصه ای بی بدیل برای به نمایش گذاشتن اخلاق اسلامی است و ضروریست که هواداران هر یک از کاندیداها از توسل به  تخریب ، تهدید  و تطمیع در جریان برگزاری انتخابات خودداری کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اظهار کرد: اعضای هیأت نظارت بر انتخابات استان هرمزگان بر نحوه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه های مختلف  انتخابی استان هرمزگان نظارت دارند و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز خلیج فارس از طریق تولید و پخش ویژه برنامه هایی در جهت آگاهی بخشی هرچه بیشتر ، ایجاد شور و شوق و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم اقدام خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها