موج
کدخبر : ۳۰۳۵۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-303523

نماینده ولی فقیه در کردستان :

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ساقط کردن پهپاد آمریکایی نشانه اقتدار ایران اسلامی بود و همین امر باعث وحشت دشمنان شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی‌ شاهرودی پیش از ظهر امروز  به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در دیدار با دانش‌آموزان بسیجی استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: طی سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای افزایش و ارتقای زیرساخت‌های آموزشی در سطح استان انجام شده اما نیاز به اقدامات بیشتری داریم.

وی با بیان اینکه قدرت و قوه مقابله با دشمنان صرف داشتن تجهیزات و یا تعداد نیرو و ابزارآلات نیست گرچه بسیار موثر است، گفت: وقتی مولفه‌های قدرت را حتی در نظام‌های مادی می‌شمارند در پیروزی‌ها چیزی که بیشترین بها را به آن می‌دهند روحیه است.

 نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: نقش اساسی در پیروزی‌ها را انسان دارد البته انسانی که روحیه داشته باشد روحیه و ایمان از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت در مقابل دشمنان است.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه متقارن و یا غیرمتقارن بودن در جنگ‌های نظامی فرق دارد، گفت: برای پیروزی در میدان جنگ در جنگ‌های غیرمتقاران باید چیزهایی داشته باشیم که دشمنان نتوانند آن را پیش‌بینی کنند.

وی تصریح کرد: دشمنان تمام توان خود را از آغاز پیروزی انقلاب برای ضربه زدن به انقلاب بکار گرفته‌اند، اما هرگز به اهداف خود نرسیدند چرا که این نظام به شکلی طراحی شده دشمن از هر دری که وارد می‌شود سرش به سنگ می‌خورد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه نوع محاسبات دشمنان در ضربه‌زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی مادی است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های دشمنان که براساس تصوراتشان طراحی و اجرا می‌شود در روحیه انقلابی ملت ایران بی‌تاثیر از این رو تمام توطئه‌هایشان محکوم به شکست است.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: زمانی دشمنان بحث تحریم را مطرح کردند، تحریم‌ها اثرگذار بود، اما آنچه که آنها می‌خواستند در این مسیر بدست بیاورند اتفاق نیفتاد.

وی با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان همواره موجب پیشرفت بیشتر ملت ما شد، گفت: بخش زیادی از وابستگی‌هایی که قبل از انقلاب ما به سایر کشورها داشتیم به خاطر تحریم‌های دشمن با تکیه بر توان داخلی برطرف کردیم.

وی اذعان داشت: امروز تاکید بر حذف وابستگی به نفت به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبات رهبر معظم انقلاب با پیشرفت‌هایی که در حوزه سایر حامل‌های انرژی مانند صدور برق، سدسازی، پتروشیمی و غیره بدست آورده‌ایم در حال محقق شدن است.

وی با بیان اینکه 97 درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می‌شود، گفت: در سایر صنایع نیز به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کرده‌ایم و در عرصه جهانی حرف برای گفتن دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: ایرانی که قبل از انقلاب در بحث تامین تجهیزات نظامی در بدترین شرایط بود امروز در تولید پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی از جایگاه و توان خوبی برخوردار است.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: الان ایران در سرمرزهای تمام دشمنانی که زمانی تمام توان خود را برای ناامن کردن کشور ما و کشاندن جنگ به داخل ایران بودند قرار دارد و این موضوع موجب تثبیت هرچه بیشتر امنیت پایدار در کشور شده است.

وی افزود: به پایین کشیدن پهپاد آمریکایی پیشرفته دشمنان و تحت کنترل قرار دادن آن اقتدار ایران اسلامی را در عرصه نشام دادو همین امر موجب وحشت دشمنان شده است.

وی با بیان اینکه مقابله با دشمنان و زورگویان از دستورات دین اسلام است، گفت: امروز اقتدار ایران اسلامی به جایگاهی رسیده است که به لحاظ قدرت لرزه به اندام دشمنان انداخته است و این بخاطر این است که مولفه قدرتی داریم که دشمنان ندارند.

نماینده ولی فقیه درکردستان ایمان و معنویت و تکیه بر خدا را مولفه اصلی قدرت ایران اسلامی عنوان کرد و اذعان داشت: ایمان و معنویت از مولفه‌های تاثیرگذار قدرت است که دشمنان را به زانو درآورده است.

وی اظهار کرد: اتحاد و تبعیت محض از ولی فقیه از دیگر مولفه‌های قدرت ملت ایران است که موجب شده تمام توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.

حسینی شاهرودی افزود: منطق ملت ایران جهاد در راه خدا و اسلام است و همین منطق موجب شده در برابر تمام دشمنان پیروز شود.

وی با بیان اینکه عده‌ای دنبال تکیه بر دشمنان و راه‌اندازی برجام دو هستند، گفت: برجام دو دنبال ضربه زدن به توان موشکی ایران و پیشرفت‌های ما در این حوزه است.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: برخی استراتژیک‌ها و مولفه‌های قدرت مانند قدرت مقاومت، قدرت جهاد، قدرت ایمان و غیره در برنامه‌ریزی‌های دشمنان قابل محاسبه نیست به همین دلیل در برابر ما محکوم به شکست هستند.

وی افزود: نسل اول در چهل سال اول انقلاب این نظام الهی را با تقدیم خون و تلاش به این نقطه رسید در گام دوم انقلاب برای جلو رفتن جوانان باید پا جلو بگذارند.

حسینی شاهرودی تصریح کرد: جوانان باید با تکیه بر قدرت ایمان، توان و تخصص انقلاب را تحویل و آن را به تمدن نوین اسلامی و پیروز شدن بر تمدن منحط غربی برسانند.

وی گفت: بسیج دانش‌آموزی باید نیروهایی را تربیت کنند که بتوانند در درخشش آینده کشور نقش پررنگ و تعیین کننده خود را به درستی ایفا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها