نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تدریس و آموزش زبان ترکی در مدارس اردبیل خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، صدیف بدری نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال های گذشته اصل 15 قانون اساسی بلاتکلیف مانده و توجهی برای اجرای آن نشده بود که با پیگیری‌های انجام شده شاهد اجرای آن در مدارس استان با آموزش زبان ترکی خواهیم بود.

 

وی افزود:براساس برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌های انجام شده طرح آموزش زبان ترکی آذری از ابتدای سال تحصیلی جدید در برخی مدارس استان اردبیل اجرا می‌شود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در زمینه تدوین و تالیف کتاب‌های آموزشی زبان ترکی آذری اقدامات لازم انجام شده و این کتاب‌ها به مرکز تحقیقات و پژوهش مجلس شورای اسلامی ارسال شده تا در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

تدریس زبان ترکی در مدارس را از مهمترین مطالبات مردم بود

بدری تدریس زبان ترکی در مدارس را از مهمترین مطالبات مردم و مسئولان و به ویژه تشکل‌های مردم‌نهاد در منطقه دانست و تصریح کرد: با توجه به این موضوع پیگیری‌ها در این زمینه با جدیت ادامه و به نتیجه رسید.

دانشجویان غیربومی استان نیز برای آشنایی بیشتر با زبان ترکی دارند

وی با تاکید بر توجه به آموزش زبان ترکی در دانشگاه‌های استان گفت: دانشجویان غیربومی استان نیز برای آشنایی بیشتر با زبان ترکی می‌توانند با همکاری دانشگاه‌های در دوزه‌های آموزشی شرکت کنند که انتظار می‌رود این موضوع بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد اجرای طرح پاکبانان محرم اظهار کرد:‌این طرح که با مشارکت جوانان و تشکل‌های مردم‌نهاد در اردبیل اجرا می‌شود بیانگر ظرفیت بالای استفاده از توان جوانان در راستای فرهنگسازی در جامعه است.