مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نمین گفت: طبق هماهنگی های به عمل آمده عملیات مرمت حمام های تاریخی روستای حور و سولا آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، منوچهر نورزاده مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نمین تصریح کرد: عملیات عمرانی چهار پروژه میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان نمین آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه برای این پروژه ها مبلغی بالغ بر 250 میلیون ریال در نظر گرفته شده است، گفت: این پروژه ها شامل عملیات مرمت حمام های تاریخی روستای حور و سولا می باشد که هر دو این بنا ها مربوط به عصر قاجار هستند.

مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نمین افزود: همچنین مرمت ساختمان قدیمی موزه نمین و شروع عملیات عمرانی تکمیل نمایشگاه صنایع دستی این شهر نیز در دستور کار قرار دارد.

نورزاده با اشاره به حمایت ویژه در این شهرستان برای احداث بومگردی بیان داشت: امسال 4 مجوز بومگردی در روستاهای عنبران اولیا، یاجیلو، لورون و نیارق صادر خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر گردید در راستای توسعه زیرساخت های گردشگری در شهرستان نمین فرمانداری این شهرستان 150 میلیون تومان از محل اعتبارات سال جاری اختصاص دهد.