موج
کدخبر : ۲۸۳۷۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-283744

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان مطرح مرد:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: به منظور بالا بردن میزان مطالعه و دسترسی آسان به اماکن فرهنگی و منابع کتابخانه ای این اداره کل اقدام به بستر سازی های لازم برای معلولان کرده است.

محمد عبدالملکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان اظهار کرد: معلولان بخشی از جامعه هستند و باید حق دسترسی عادلانه به امکانات برای آنان فراهم شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در کتابخانه های عمومی کردستان افزود: فضای کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برای استفاده معلولان و کم توانان جسمی و حرکتی و مناسب سازی شده است.

عبدالملکی ادامه داد: بزودی ساخت رمپ و فضاسازی برای استفاده معلولان در سایر کتابخانه های عمومی استان انجام می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به کتابخانه نابینایان و کم بینایان گفت: بخش نابینایان و کم بینایان در کتابخانه عمومی فردوسی شهر سنندج دارای 125 عضو فعال است که از این تعداد  46 نفر خانم و 79 نفر آقا هستند.

وی ادامه داد: این بخش دارای 13 هزار و 700 عنوان کتاب صوتی و 170 عنوان کتاب با خط بریل در 219 نسخه است.

وی با بیان فعالبت های بخش نابینایان و کم بینایان گفت: در این بخش مسابقات کتابخوانی، نشست های کتاب خوان ، و همچنین ارسال کتاب صوتی و بریل به متقاضیان در شهرستان های استان کردستان انجام می شود.

عبدالملکی در پایان خاطر نشان کرد: کتابخانه نابینایان و کم بینایان کردستان برای تولید کتاب های صوتی برای این افراد به گوینده افتخاری کُرد و فارس زبان نیاز دارد.

بر اساس سند ۱۴۰۴چشم انداز  نهاد کتابخانه‌های عمومی، باید به ازای هر فرد چهار کتاب در کتابخانه‌ها وجود داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها