استاندار همدان با اشاره به سند اشتغال در استان همدان، از تقویت واحدهای تولیدی و بازگرداندن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان در انجمن یادآوران عاشورا و در جمع مسئولان هیئت‌های حسینی همدان، ضمن اشاره به تقویت واحدهای تولیدی، گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب، ۲ محور اصلی مورد تاکید دولت شامل اشتغال و بهبود معیشت با جدیت در این استان دنبال می شود.

 

تقویت واحدهای تولیدی

وی افزود: علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی جدید، حفظ مشاغل ایجاد شده، تقویت واحدهای تولیدی و احیای واحدهای تعطیل و راکد، محورهای اصلی برنامه ها است که با تشکیل نشست ها پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه این اولویت ها در پنج سال گذشته نیز مورد توجه بوده است، افزود: برای بهبود وضعیت معیشت و اشتغال، سند اشتغال استان همدان تدوین شده است تا بتوان طبق این سند سالانه ۲۰ هزار شغل جدید در استان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه مردم همدان در کشور به مثابه یک نگین ارزشمند مطرح هستند اظهار داشت: به عنوان نماینده عالی دولت در استان خود را خدمتگزار مردم دانسته و به مدیران نیز تاکید شده؛ اگر نگاهی غیر از این دارند، مسئولیت را ترک کنند.
شاهرخی ضمن اشاره به تقویت واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد: تنگناها و مشکلات زیاد است اما هنر ما باید این باشد که از وضعیت موجود بیشترین استفاده را به نفع مردم ببریم.