موج
کدخبر : ۲۸۱۰۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-281000

علی فکری مطرح کرد:

رییس پلیس راهور از ضبط ۱۰۰ جلد گواهینامه دارای نمره منفی در همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی فکری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان ضمن اشاره به ضبط ۱۰۰ جلد گواهینامه دارای نمره منفی در همدان گفت: گواهینامه ۱۰۰ راننده متخلف این استان به علت رسیدن به حد نصاب نمره منفی ضبط و گواهینامه ۲ راننده باطل شد.

 

ضبط ۱۰۰ جلد گواهینامه دارای نمره منفی در همدان 

سرهنگ علی فکری اظهار داشت: یکی از ظرفیت های قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی کنترل رفتار مخاطره آمیز رانندگان پرخطر است.

وی اضافه کرد: چنانچه راننده ای تخلف حادثه ساز انجام دهد علاوه بر صدور برگه جریمه به آنها نمره منفی بر اساس نوع تخلف تعلق می گیرد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان افزود: پلیس راهور در راستای اجرای طرح ضربتی «ضبط گواهینامه دارای نمره منفی» گواهینامه ۱۰۰ تن از رانندگان که نمره آنها طبق ماده هفت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی به حد نصاب ۳۰ نمره منفی در مرحله نخست، ۲۵ نمره منفی در مرحله دوم و ۲۰ نمره منفی در مرحله سوم رسیده بود، ضبط شد.

سرهنگ فکری گفت: چنانچه راننده متخلف دارای ۳۰ نمره منفی باشد، گواهینامه او به مدت سه ماه ضبط و در پایان مدت یاد شده با پرداخت ۴۰۰ هزار ریال جریمه نقدی به نفع خزانه عمومی مسترد می‌شود.

وی افزود: چنانچه در اثر ارتکاب تخلفات جدید این راننده متخلف مجدد ۲۵ نمره منفی دریافت کند، گواهینامه او به مدت ۶ ماه ضبط و پس از انقضای مدت یاد شده و پرداخت ۶۰۰ هزار ریال گواهینامه او بازگردانده می شود.

رییس پلیس راهور همدان ادامه داد: اگر در اثر ارتکاب تخلفات جدید ۲۰ نمره منفی به متخلف تعلق گیرد، گواهینامه او باطل می‌شود و بعد از یک سال می‌تواند برابر مقررات و پس از طی دوره آموزشی و پرداخت یک میلیون ریال و قبول شدن در آزمونهای مربوط، گواهینامه جدید دریافت کند.

سرهنگ فکری بیان کرد: بررسی های صورت گرفته از سامانه پلیس بیانگر این است که افزون بر ۳۰۰ راننده نیز در آستانه ضبط گواهینامه قرار دارند که این رانندگان می توانند از ظرفیت های تشویقی برای پیشگیری از ضبط گواهینامه استفاده کنند.

وی مثال زد: چنانچه راننده متخلف به مدت ۶ ماه از زمان ارتکاب آخرین تخلف منجر به نمره منفی مرتکب هیچیک از تخلفات رانندگی نشود، تمامی نمره‌های منفی ناشی از تخلفات ارتکابی گذشته بی اثر شده و تخلف بعدی وی به عنوان اولین تخلف او محسوب می شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان ضمن اشاره به ضبط ۱۰۰ جلد گواهینامه دارای نمره منفی در همدان گفت: گواهینامه ۱۰۰ راننده متخلف این استان به علت رسیدن به حد نصاب نمره منفی ضبط و گواهینامه ۲ راننده باطل شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها