موج
کدخبر : ۲۸۰۶۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-280665

آب و هوای انتخاباتی شرق هرمزگان؛

هرچند فعالیت‌های انتخاباتی زودرس پدیده‌ای نامیمون است اما موضوعی تازه به حساب نمی‌آید چرا که در ادوار گذشته نیز شاهد چنین تحرکاتی بوده‌ایم ولی شرق هرمزگان یکی از مناطقی به شمار می‌رود که همواره کارزارهای انتخاباتی در آن با محوریت حزبی و جناحی رونق خاصی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان|علیرضا صالحی، تنور انتخابات در شرق هرمزگان در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی خیلی زودتر از موعد شروع به گرم شدن کرده است؛ گرم شدنی که برخی معتقدند ممکن است چند ماه مانده به انتخابات، نان سوخته تحویل بدهد.

 درحالی‌که جریان‌های سیاسی در استان هرمزگان مانند سایر مناطق کشور مشغول ارزیابی فضای سیاسی و رایزنی‌های اولیه برای انتخابات آتی مجلس هستند، در شرق هرمزگان فعالان سیاسی صف‌هایشان را برای یارگیری شکل داده‌اند و کارزار انتخاباتی‌شان را با دیدارهای چهره به چهره، نشست‌های خانگی و حضور در برنامه‌‌ها و مجالس عمومی در روزها و هفته‌های اخیر شتاب بیشتری داده‌اند.

 ساعات پایانی مجاز تبلیغات انتخاباتی

فعالیت‌های انتخاباتی زودرس، پدیده‌ای نامیمون

هرچند فعالیت‌های انتخاباتی زودرس پدیده‌ای نامیمون است؛ موضوعی تازه به حساب نمی‌آید چرا که در ادوار گذشته نیز شاهد چنین تحرکاتی بوده‌ایم؛ اما شرق هرمزگان یکی از مناطقی به شمار می‌رود که همواره کارزارهای انتخاباتی در آن با محوریت حزبی و جناحی  رونق خاصی داشته است.

نماینده فعلی شرق هرمزگان که یک دوره نمایندگی مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی را عهده دار است، تکاپوی خود را آغاز کرده تا برای دو دوره پیاپی از مردم میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد رأی اعتماد بگیرد؛ از این رو در هفته‌های اخیر سفرهای متعددی را به این شهرستان‌ها داشته و در مراسم‌های مختلف عمومی و خصوصی با مسئولان و مردم گفت‌و‌گو کرده است.

او این بار با وعده افزایش تعداد نمایندگان منطقه شرق هرمزگان به دو نفر و اجرایی شدن عدم انتقال آب شرب از میناب به بندرعباس وارد کارزار انتخاباتی شده است و در جبهه مقابل برخی نخبگان و دانشگاهیان در قالب یک ائتلاف با تشکیل اولین جلسه خود شکست ادوار گذشته را آسیب‌شناسی می‌کنندو قصد دارند با خرد جمعی فرد مناسبی را روانه صحنه انتخابات کنند.

تنور داغ انتخابات در شرق هرمزگان

مردم از مباحث و کشمکش‌های انتخاباتی و جناحی خسته‌اند

اما زمزمه‌هایی که از کوچه و بازار به گوش می‌رسد حاکی از این است مردم شرق هرمزگان از مباحث و کشمکش‌های انتخاباتی و جناحی خسته‌اند و اینگونه تحرکات را تنها یک بازی سیاسی کمرنگ و بی‌تأثیر می‌دانند که در نهایت عواید حاصل از آن صرف قدرت گرفتن گروه‌هایی خواهد شد که با نادیده گرفتن حقوق حقه مردم خود را برنده مسابقه‌ای می‌دانند که نتایج آن نه‌تنها مشکلی را حل نکرده؛ بلکه مشکلات جدیدتری نیز از دل آن برآمده است.

در حالی که تا شروع انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی فرصت زیادی باقی نمانده و تبلیغات زودرس برخی از علاقه‌مندان به کاندیداتوری در انتخابات و علاقه‌مندان آن‌ها منزل‌به‌منزل آغاز شده و حضور جناح‌ها و طیف‌های مختلف آرام، آرام شکل محسوس‌تری به خود می‌گیرد و برنامه‌ریزی‌های خود را به شکلی می‌برند که از این قافله عقب نمانند؛ اذهان عمومی چشم انتظار  آبادانی، رفع احتیاجات ضروری و حل مشکلات عدیده مردم است.

تنور داغ انتخابات در شرق هرمزگان

لزوم دوری جستن از وعده‌های غیر عملی

لذا برای دوری جستن از هرگونه کج‌روی و قرار گرفتن در مدار مردم لازم است تا همه شخصیت‌های علاقه‌مند به حضور در انتخابات آتی ضمن تمکین به خواسته‌ها و مطالبات برحق مردم منطق، شرایط حساس این منطقه را درک کرده و فعالیت‌های تبلیغاتی خود را به نحوی مدیریت نمایند که به دور از هرگونه وعده‌های غیرعملی و ناممکن باشد؛ چراکه کاندیداهای احتمالی مجلس با نسل جدیدی مواجه خواهند شد که برخلاف گذشته لحظه‌به‌لحظه عملکردهای آن‌ها را در سطح جامعه رصد کرده و پیگیر مطالبات خود خواهند بود.

مردم در این دوره خواستار این هستند که نیروهای جوان وارد عرصه شده و مدیریت و فکری نو را برای آن‌ها به ارمغان بیاورند.

به هر روی تحرکات نشان می‌دهد که در حال حاضر شرق هرمزگان انتخاباتی‌ترین منطقه استان هرمزگان است و بازار یارکشی همچنان در آن داغ است.

حال باید دید این موج که خیلی زود شکل‌گرفته کجا به اوج می‌رسد و کجا فرومی‌نشیند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها