موج
کدخبر : ۲۷۷۶۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277627

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی؛

امام جمعه همدان در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به اینکه ترامپ عملیات روانی به راه انداخته است از دلخوش نکردن به اروپائی‌ها سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی، امام جمعه همدان در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه همدان ضمن اشاره به عملیات روانی ترامپ ، مطرح کرد: اکنون آمریکا از برجام خارج شده و یکسال از بی تفاوتی اروپا نسبت به انجام تعهدات برجام گذشته است، اقدام و بیانیه اخیر دولت و مسئولان نظام در رابطه با بدعهدی آمریکا و اروپا در برجام ارزشمند است.

 

عملیات روانی ترامپ

وی تصریح کرد: مردم ایران با روحانیت هستند و کینه ها و توطئه های استکبار جهانی با همراهی و همدلی خنثی می شود و همه باید از بیانیه شورای امنیت اعلام حمایت کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مستکبران خوب حرف می زنند اما در ذهن و قلب خود چیز دیگری را می پرورانند ادامه داد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بین المللی است و مستکبران بر اساس قوانین و تعهدات خود عمل نمی کنند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی تصریح کرد: این اولین بار است که کشور اقدام عملی در مقابل خروج اروپا از برجام همردیف با آمریکا انجام داد و همگان باید آگاه باشند که نباید به اروپایی ها دلخوش شد.

وی با بیان اینکه بیانیه شورای امنیت ملی نشان دهنده همصدایی همه کشور است و همه مسئولان در این زمینه وحدت دارند ادامه داد: اگر اروپا به تعهدات مالی خود عمل نکند نشان دهنده خروج از تعهدات و برجام است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان تصریح کرد: تحریم های جدید دولت آمریکا شامل صنایع فولاد و فلزات است که همگان بدانند این تحریم ها اثری ندارد چرا که از یکسال قبل شروع شده است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: ترامپ برای تاثیرات روانی این موضوع را بار دیگر عنوان کرده و این در حالی است که این تحریم ها یک سال است که عملیاتی شده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی در کشور از سخنان ترامپ و عملیات روانی ترامپ سوء استفاده می کنند افزود: اگر جامعه آرامش خود را حفظ کند اثرات این تحریم ها کاهش می یابد و نقش مردم در این مسیر اساسی است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی در ادامه با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: فضایل و برکات معنوی ماه مبارک رمضان باید در جامعه اسلامی حفظ شود.

وی بیان کرد: انجام اعمال دینی، کارهای نیک و خدمت به سایر مومنان باید بهتر از گذشته در جامعه اسلامی استمرار یابد. 

 امام جمعه همدان ضمن اشاره به عملیات روانی ترامپ، مطرح کرد: اکنون آمریکا از برجام خارج شده و یکسال از بی تفاوتی اروپا نسبت به انجام تعهدات برجام گذشته است، اقدام و بیانیه اخیر دولت و مسئولان نظام در رابطه با بدعهدی آمریکا و اروپا در برجام ارزشمند است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها