موج
کدخبر : ۲۷۷۴۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277457

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

مهرداد سالاری گفت: راه‌اندازی راه‌آهن موهبتی بزرگ برای استان بود، اما میزان جابجایی بار و مسافر در حال حاضر نشان می‌دهد آن‌طور که باید از این زیرساخت استفاده نکرده‌ایم‌.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه با تأکید بر توسعه حمل‌ونقل ریلی و راه‌آهن کرمانشاه در بخش بار و مسافر استان ابراز داشت: یکی از بهره‌برداری‌های اصلی ا شبکه ریلی و راه‌آهن، حمل بار است، اما متأسفانه سهم کرمانشاه همچون بخش مسافری از این ظرفیت بسیار محدود است.

نشست استانداری کرمانشاه

سالاری در خصوص راه‌اندازی دهکده لجستیک در کرمانشاه نیز اظهار داشت: دهکده لجستیک نسبت به بندر خشک مزایای بسیاری دارد باوجود دهکده این امکان وجود دارد که بار در مسیرهای زیر ۳۰۰ کیلومتر از طریق مسیرهای جاده‌ای به دهکده لجستیک منتقل‌شده و ازآنجا از طریق خطوط ریلی به بندرها کشور حمل شود و این دهکده ظرفیت بزرگی برای توسعه خطوط ریلی استان به شمار می‌رود.

وی بر توسعه قطار و شبکه راه‌آهن در بخش سخت‌افزاری آن تأکید کرد و افزود: هنوز کارهایی در مسیر ریلی استان باقی‌مانده که انجام آن‌ها موجب می‌شود سرعت حرکت قطارها به حد رضایت بخشی برسد و برای سفر جذاب باشد و از طرفی واگن‌هایی که به استان می‌آیند باید حداقل کیفیت را داشته باشند که مسافر برای سفر با آن‌ها رغبت داشته باشد.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: کنترل از راه دور و نبود اداره کل راه‌آهن، موجب تلخ شدن شیرینی رسیدن قطار در کام مسافران و صاحبان بار با بلاتکلیفی در محل ایستگاه‌های کرمانشاه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها