موج
کدخبر : ۲۷۷۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277312

دبیر شورای اطلاع رسانی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه:

دبیر شورای اطلاع رسانی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: رسانه‌ها نباید مردم را به اخبار زرد علاقمند کنند و مطالبه گری اصحاب رسانه از مسئولان قابل تقدیر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ، مهدی افتخاری شامگاه سه شنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان کردستان، افزود: خبرنگاران یکی از چهار پایه اثرگذار در کشور هستند و آنها باید یک جامعه شناس زبردست باشند و متناسب با شرایط زمانی و جو عمومی جامعه، به انتشار خبر بپردازند.

افتخاری با اشاره نقش مهم خبرنگاران در جامعه امروز، اظهار داشت: رسانه‌ها نباید مردم را به اخبار زرد علاقمند کنند و مطالبه گری اصحاب رسانه از مسئولان قابل تقدیر است.

وی با انتقاد از بعضی از اقدامات و فعالیت‌های رسانه ملی، گفت: صداوسیما با پخش بعضی از خبرها در زمان نامناسب اثر معکوس بروی مخاطب دارد و رسانه ملی باید برای مردم ایجاد روحیه و انگیزه را فراهم آورد.

دبیر شورای ارتقا آگاهی‌های عمومی، اطلاع رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره شعار سال، ادامه داد: با توجه به اینکه در 10 سال اخیر نام گذاری و شعار سال توسط مقام معظم رهبری بر اساس اقتصاد بوده است، از این رو قوه قضائیه به‌منظور تسهیل‌مشکلات و پرونده‌های صاحبان کارگاه‌ها و مراکز تولیدی، در هر استان یک کمیته اقتصاد مقاومتی بدین منظور ایجاد کرده است.

افتخاری با بیان اینکه هدف اصلی قوه قضائیه پیشگیری از وقوع جرم است، افزود: نهضت پیشگیری باید به صورت همگانی در کشور محقق شود و بدین منظور باید از کلیه امکانات بروز استفاده کنیم.

وی با اشاره به افزایش کودکان کار در جامه و نادیده گرفتن حقوق آنها، گفت: قوانین حمایت از کودکان قدرت اجرایی چندانی ندارد و خیابان و کارگاه‌ها برای کودکان کار، دانشگاه‌های مجازی تربیت مجرم هستند ما باید این دانشگاه‌ها را تعطیل کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها