موج
کدخبر : ۲۷۷۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277182

استاندار کرمانشاه گفت: ساخت ۲۹ هزار واحد و تعمیر ۶۶ هزار واحد که هریک بین ۹ تا ۱۶ میلیون تومان هزینه داشته است طی این مدت حقیقتاً کار بزرگی است.

به گزارش خبرگزاری موج، هوشنگ بازوند ،  استاندار کرمانشاه امروز (۱۶ اردیبهشت) در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان با اشاره به گذشت ۱۶ ماه از روند بازسازی این مناطق اظهار کرد: ساخت ۲۹ هزار واحد و تعمیر ۶۶ هزار واحد که هریک بین ۹ تا ۱۶ میلیون تومان هزینه داشته است طی این مدت حقیقتاً کار بزرگی است.

وی روند بازسازی در مناطق زلزله زده استان را رکوردی بی سابقه در کشور دانست و افزود: طی تنها ۱۶ ماه حدود ۳.۵ میلیون مترمربع ساخت و ساز در این مناطق صورت گرفته که کار بی نظیری است.

بازوند افزود: انجام این حجم کار حقیقتاً جای تقدیر دارد و باید بطور ویژه از بنیاد مسکن و نیز مابقی دستگاه‌ها در این زمینه قدردانی کرد.

استاندار کرمانشاه بر اتمام بازسازی مناطق زلزله زده استان تا پایان سال جاری تاکید کرد و افزود: در همین راستا تمام دستگاه‌ها باید طوری برنامه ریزی کنند که پرونده بازسازی این‌مناطق پایان امسال بسته شود و کار باقی مانده نداشته باشند.

وی افزود: علاوه بر واحدهای مسکونی، باید ساخت مدارس، واحدهای تجاری و جایگاه‌های دامی پیگیری و همه تا پایان سال جاری تمام شود.

بازوند خاطرنشان کرد: ساخت مدارس، واحدهای مسکونی روستایی و جایگاه‌های دامی باید تا پایان شهریور ماه تکمیل شود.

وی به روند مطلوب بازسازی واحدهای مددجویان کمیته امداد هم اشاره کرد و افزود: تاکنون ساخت ۹۷ درصد این واحدها تمام شده و مابقی واحدها نیز به زودی به پایان می‌رسد.

وی افزود: عملکرد بهزیستی استان هم در این حوزه مطلوب است و این نهاد توانسته ۱۷ میلیارد تومان در این زمینه برای کمک به مددجویان از سازمان بهزیستی کشور دریافت کند که کار بزرگی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها