موج
کدخبر : ۲۷۷۰۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277023

رییس دانشگاه اصفهان در دیدار با رییس اتاق بازرگانی اصفهان:

رییس دانشگاه اصفهان گفت: ایجاد پایگاه داده های اقتصادی در استان اصفهان را مهم و ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هوشنگ طالبی در دیدار با رییس اتاق بازرگانی اصفهان ایجاد پایگاه داده های اقتصادی در استان اصفهان را مهم و ضروری دانست و بیان کرد: این پایگاه داده می تواند آینده کسب و کار را برای فعالان اقتصادی رقم بزند و با تحلیل اطلاعات و داده های اقتصادی می توان آینده پژوهی برای جامعه تعریف کرد.

وی افزود: ریشه مشکلات اقتصادی کشور در مشکلات فکری است و سطحی نگری به فرایند تصمیم گیری  به این مشکلات دامن زده است.

طالبی با اشاره به اطلاعات و داده های گسترده و پیچیده در فضای اقتصادی گفت:دانشگاه می تواند در جمع آوری داده ها ،دسته بندی ،تجزیه و تحلیل داده ها و بسترسازی برای تصمیم گیری  به بنگاه های اقتصادی و سازمان های دولتی کمک کند.

دیدار رییس اتاق بازرگانی و دانشگاه اصفهان

رییس دانشگاه اصفهان با اشاره به همکاری موفق دانشگاه اصفهان با شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت:اعضای هیات علمی دانشگاه در هفته دو روز  می توانند در این شرکت حضور پیدا می کنند و با شناسایی مسایل و مشکلات راهکارهای حل مساله را به مدیران این شرکت ارایه می کنند. 

طالبی از آمادگی دانشگاه اصفهان برای شناسایی مسایل و مشکلات استان و همچنین بنگاه های اقتصادی  خبر داد و گفت:دانشگاه می تواند مشکلات استان را به مساله تبدیل کند و راه حل آنرا به صورت عملیاتی ارایه کند،مهم خواستن بخش دولتی و خصوصی برای حضور دانشگاه در این فرایند است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها