موج
کدخبر : ۲۷۶۹۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276992

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان خبر داد:

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان از آزادسازی خیابان هفت تیر بعد از 30 سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ،حمید شهبازی با حضور در اداره ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان (137) گفت: خیابان هفت تیر بعد از 30 سال آزادسازی شد و لاین دوم آن احداث می شود.

وی افزود: باقی مانده آزادسازی خیابان هفت تیر، ظرف یکی دو روز آینده انجام می شود و اکنون در حال جابجایی تاسیسات هستیم. با توجه به اینکه این طرح حدود 97 درصد پیشرفت داشته است، ظرف دو هفته آتی احداث آن به پایان می رسد.

شهبازی بیان داشت: از بودجه 110 میلیارد تومانی منطقه 10 اصفهان در سال جاری 36 درصد صرف آزادسازی برای اجرای طرح های عمرانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده مطالبات مردم منطقه ساماندهی خیابان های پرتردد و تراکم بالای ترافیکی است که مردم از مشاغل مزاحم و نیمه مزاحم شهری گلایه دارند، اظهار کرد: وضعیت آسفالت کوچه ها و معابر بخش دیگری از خواسته های شهروندان منطقه 10 در تماس با سامانه 137 بود که انجام این کار در برنامه امسال شهرداری لحاظ شده است و بخشی از آن امسال اجرایی می شود.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان ادامه داد: شهروندان معضلاتی دارند که به سادگی قابل حل است و ممکن است از چشمان ما دور بماند که تماس های شهروندان در این زمینه با شهرداری اثرگذار است تا این مشکلات، رفع و رضایتمندی مردم حاصل شود.

شهبازی تصریح کرد: امسال بودجه شهرداری منطقه 10 حدود 110 میلیارد تومان است که حدود 36 درصد از کل بودجه برای آزادسازی در سطح منطقه هزینه خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه یکی از پروژه های مهم که می تواند به روان سازی ترافیک و ضریب امنیت منطقه کمک کند اجرای رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان در محدوده اتوبان شهید اردستانی است، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح های در اولویت منطقه، آزادسازی ورودی اطشاران (مجموعه مسکونی میلاد) است که بسیار هم مورد درخواست و تاکید مردم بود.

احداث خیابان هفت تیر تا دو هفته آینده به پایان می رسد

شهبازی افزود: همچنین در راستای اجرای طرح های آزادسازی در سطح منطقه، خیابان هفت تیر بعد از 30 سال آزادسازی شد و لاین دوم آن احداث می شود. باقی مانده آزادسازی خیابان هفت تیر، ظرف یکی دو روز آینده انجام می شود و اکنون در حال جابجایی تاسیسات هستیم. با توجه به اینکه این طرح حدود 97 درصد پیشرفت داشته است، ظرف دو هفته آتی احداث آن به پایان می رسد.

وی با تاکید بر اینکه گلوگاه های سطح منطقه در راستای طرح های آزادسازی، بازگشایی می شود، تصریح کرد: آزادسازی خیابان عسکریه دوم و خیابان شهید رضائیان که به موازات خیابان شیخ طوسی است و به روان سازی ترافیک در خیابان شیخ طوسی کمک می کند، از دیگر طرح های آزادسازی سال جاری منطقه 10 است.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان با بیان اینکه منطقه 10 بیشترین خیابان های اصلی در سطح شهر را دارد و تراکم جمعیت در آن بالاست، افزود: شهروندان مناطق دیگر برای دریافت خدمات از نهادهای خدماتی که در این منطقه واقع شده اند، به این منطقه تردد دارند که این مسئله روی ترافیک منطقه تاثیرگذار است و به دلیل این ترددهای زیاد، باید مسیر رفت و آمد شهروندان را ایمن تر و راحت تر کنیم.

شهبازی افزود: امیدواریم مردم از حمل و نقل عمومی بیشتر استفاده کنند تا هزینه های کمتری در شهرداری صرف آزادسازی و تعریض معابر و گلوگاه ها شود.

وی در مورد طرح های محرومیت زدایی در منطقه 10 نیز اظهار کرد: سال گذشته حدود سه میلیارد تومان در محله حصه جنوبی آسفالت انجام شد که اگر قرار بود این طرح امسال اجرایی شود، نزدیک 15 میلیارد تومان هزینه دربرداشت.

برنامه ریزی برای احداث فضای سبز در محله حصه

مدیرمنطقه 10 شهرداری اصفهان افزود: احداث فرهنگسرای معظم در محله کمتر برخوردار حصه که تاکنون بیش از سه میلیارد تومان برای آن هزینه شده از دیگر طرح های شهرداری منطقه 10 برای این محله است.

وی بیان کرد: احداث رینگ چهارم تاثیر مستقیم روی توسعه محله حصه دارد. از سوی دیگر طرح های زیباسازی هم از ابتدای سال برای محله حصه آغاز شده و در حال انجام است و به دنبال تملک زمین در این منطقه برای احداث فضای سبز هستیم. 

شهبازی افزود: خانه کودک استاد همایی در محله معراج هم آماده سازی شده است و در مرحله انتخاب بهره بردار و پیمانکار هستیم تا برای استفاده در اختیار شهروندان قرار گیرد.

مدیرمنطقه 10 شهرداری اصفهان گفت: در خیابان اطشاران نیز به دلیل تراکم جمعیت، مجموعه ورزشی شهید رفیعی و ایستگاه آتش نشانی را احداث کردیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها