موج
کدخبر : ۲۷۶۰۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276011

علی حسین حسین زاده:

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: با این میزان سیلاب هیچ شهری در استان خوزستان دچار آبگرفتگی نشد که نتیجه مقاومت، انسجام و وحدت و همدلی و همچنین حضور شبانه روزی مردم در کنار مسئولان بود که حماسه دیگری را خلق کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی حسین حسین زاده ،  معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ظهر امروز دوشنبه (9 فروردین) در جلسه کارگروه بهداشت ستاد بحران خوزستان که که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در محل این استانداری برگزار شد، گفت: زبان از بیان تلاش‌هایی که در این مدت صورت گرفته قاصر است، مردم در این مدت تلاش‌های فراوانی برای کمک رسانی به مناطق سیل زده داشتند.

وی افزود: باتوجه به بازدیدهای میدانی مشاهده شد که کمبودهای فراوانی در مناطق مختلف استان وجود داشت و دارد که از تمامی مردم خوزستان درباره این کمبودها عذرخواهی می‌کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: با توجه به حجم سیل و مدت استمرار آن در استان یکی از مواردی که از ابتدا بسیار روی آن حساس بودیم این بود که تلفات جانی را به حداقل برسانیم و این امر خوشبختانه در استان محقق شد و تلفات جانی ناشی از سیل نداشتیم.

وی بیان کرد: همچنین از موارد دیگری که به صورت مستمر به آن توجه داشتیم مشکل زیرساخت‌ها از قبیل قطعی آب و برق بود که در این حجم سیلاب به این وسعت نشان دهنده آن است که کارهای بزرگی برای جلوگیری از این اتفاقات انجام شده است.

حسین زاده گفت: در حوزه بهداشت نیز اقدامات خوبی در مناطق سیل زده انجام شد و بیماری واگیرداری نداشتیم که این نشان دهنده تلاش شبانه روزی معاونت‌های علوم پزشکی و بهداشت و درمان بود.

وی افزود: با این میزان سیلاب هیچ شهری در استان خوزستان دچار آبگرفتگی نشد که نتیجه مقاومت، انسجام و وحدت و همدلی و همچنین حضور شبانه روزی مردم در کنار مسئولان بود که حماسه دیگری را خلق کرد.

وی گفت: این مقاومت‌ها و همدلی یادآور دوران دفاع مقدس بود که دستگاه‌های مختلف سپاه بسیج نیروی انتظامی و مردم همه در کنار هم توانستند بر دشمن غلبه کنند.

حسین زاده تصریح کرد: اگرچه مشکلات بعد از سیل نیز وجود دارد که باید به صورت جدی به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: از ابتکار خواستاریم که در هیئت دولت مطرح شود که بسیاری از کشاورزان زمین‌های خود را از دست داده‌اند در حالی که محصولات آنها در مقطع برداشت بود و از نظر مالی با مشکلات جدی مواجه هستند، خواهشمندیم که در هیئت دولت این خسارت بررسی شده و به سرعت پرداخت شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها