موج
کدخبر : ۲۷۳۶۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273616

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان اردبیل خبرداد؛

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان استان اردبیل از برگزاری 380 برنامه فرهنگی در سطح استان اردبیل در هفته جوان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل،اکبرنگاهی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس معاونت اداره ورزش و جوانان استان اردبیل برگزارشد،اظهار کرد: هفته جوان که از 26 فرودین ماه آغاز شده و تا یک اردبهشت ماه جاری ادامه خواهد داشت در سطح استان اردبیل 380 برنامه فرهنگی برگزار خواهد شد.

وی افزود: از این تعداد 60 برنامه در مرکز استان و 320 برنامه در شهرستان های استان برگزار خواهد شد که  با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال  حدود 15 هزار نفر از جمعیت جوان استان در اجرای این برنامه ها مشارکت جدی خواهند داشت.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان استان اردبیل بیان کرد: در اجرای برنامه هفته جوان واگذاری امور طراحی و اجرای برنامه ها به نخبگان و تشکل های جوان و اجرای غالب برنامه های استانی و ملی توسط تشکل‌ های جوانان است.

نگاهی از رونمایی سند جامع جوانان استان که در 10 فصل و با موضوعات مختلفی مانند آسیب های اجتماعی، حقوق جوانان، آگاهی اجتماعی، نشاط افزایی و ازدواج و تعالی تهیه شده خبر داد و اضافه کرد: سند جامع جوانان استان با همکاری و مشارکت اساتید دانشگاه و کارشناسان مجرب تهیه و تدوین شده است.

جشن گلریزان کمک های مردمی به زندانیان جوان و هموطنان سیل زده

وی با بیان اینکه با توجه به حادثه سیل در نقاط مختلف کشور رویکرد برنامه‌های هفته جوان در سال جاری بر کمک به مردم سیل زده با برپایی جشن گلریزان قرار گرفت، ادامه داد: در جشن گلریزان کمک های مردمی به زندانیان جوان و هموطنان سیل زده جمع آوری خواهد شد.

نگاهی گفت: همچنین همزمان با هفته جوان طرح اشتغالزایی چمن مصنوعی با اعتبار سه میلیارد ریال از طریق ویدیو کنفرانس و ارتباط مستقیم با وزیر ورزش و جوانان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: برگزاری نشست های مختلف گفت و گو و پاتوق های فرهنگی ، برگزاری طرح هر جوان یک نهال، برگزاری کارگاه های توانمند سازی ، افتتاح نمایشگاه های کاریکاتور ، عکس و نقاشی، راه اندازی پیاده راه جوان ، برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی با موضوعات فرهنگی و مذهبی، برگزاری کارگاه های آموزشی پیش از ازدواج و مشاوره های رایگان، رونمایی از موشن گرافی حوزه ازدواج و سبک زندگی و دیدار و تجلیل از مفاخر استان از جمله برنامه های هفته جوان در استان است.

غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا

وی غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا ، تجلیل از سرباز جوان ، تجلیل از مدیران، اندیشمندان، فعالان جوان، سمن های فعال و ورزشکاران برتر، برگزاری مسابقات ورزشی مانند کوهپیمایی، پیاده روی و دوچرخه سواری، برگزاری مسابقات مشاعره و آواز خوانی، برگزاری اردوهای گردشگری و بازدید رایگان از موزه ها، افتتاح و بهره برداری از خانه جوانان نمین و خلخال، برگزاری کارگاه های آموزشی کسب و کار و کار آفرینی، برگزاری کمپین همه با هم سینما، راه اندازی اتوبوس جوان و برگزاری با شکوه جشن اعیاد شعبانیه را از دیگر برنامه های هفته جوان در استان ذکر کرد.

وی اظهار داشت: تلاش می شود در هفته جوان طرح طولانی ترین زنجیره کتابخوانی جهان با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد در استان اردبیل برگزار شود.

وی بیان کرد: امسال بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط وزارت ورزش و جوانان ، استان اردبیل به لحاظ افزایش کمی تعداد سمن ها در کشور مقام اول را کسب کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها