موج
کدخبر : ۲۷۰۱۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270173

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان در گفتگو با موج تشریح کرد

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان گفت: توانمند سازی جزو اهداف اصلی کمیته امداد است و ما امیدواریم کلیه خانواده های ضعیف در استان استان و کشور توانمند گردند تا دیگر نیازی به کمک نداشته باشند.

محمدرضا متین پور درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اظهار داشت: توانمند سازی جزو اهداف اصلی کمیته امداد است و ما امیدواریم کلیه خانواده های ضعیف استان وکشور توانمند گردند تا دیگر نیاز به کمک نداشته باشند.متأسفانه کمیته امداد مثل بیمارستان است که بیماری جای دیگری به وجود می آید اما به بیمارستان مراجعه می شود.

وی افزود:متأسفانه امروز نگاه به کمیته امداد  حول این محور می چرخد که فقط صدقه می گیرند وحمایت ها فقط جنبه مالی دارد اما در واقع ما حجم زیادی از انرژی وتوانمان را صرف توانمند سازی مدد جویان می کنیم وتوجه داریم که توانمند سازی دارای دو بعد مادی وغیرمادی  است در بحث غیر مادی از لحاظ معنویتی، روحی معاونت فرهنگی آموزش های لازم را به مددجویان می دهد.

متین پور گفت: در بحث مادی معاونت اشتغال با استعداد سنجی هر مدد جو در گام نخست وارد می شود وسپس آموزش مدد جویان در مهارتی که در آن استعداد دارند که این آموزش در مراکز فنی وحرفه ای ومراکز آموزشی خصوصی انجام می شوند وپس از مرحله قبولی در مرحله اخذ مجوز از مراکز مشخص وذی ربط  نیز کمیته مدد جو را حمایت می کند  وسپس ما با دادن وام در هر مرحله پشتیبانی مالی انجام می دهیم وپس از آن  تا سه سال نظارت وحمایت "وام تکمیلی، ارتباطات، عرضه به بازار"داریم نهایتا زمانی که درآمد این اقشار به حداقل اداره کار رسید ما این افراد را توانمند اعلام کرده واز پوشش کمیته امدادخارج می کنیم.

اعطای 95 میلیاردتومان وام به مددجویان اصفهان در سال 97

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان خاطر نشان شد: ما در سال 97 حدود 95میلیار تومان وام تقدیم مدد جویان کردیم و تا ابتدای اسفند ماه بیشترین درصد جذب اعتبار را در استان داشتیم وحدود 5هزار شغل در این سال در استان ایجاد کردیم و7هزار و500 نفر در این تعداد رشته شغل مشغول به کار شدند وحدود 10هزار نفر در سال را آموزش مهارتی داده وحدود 750 نفر را به کار آفرین ها معرفی کردیم.

متین پور ادامه داد: ما برای 105هزار خانواده مدد جوی مستمری بگیر در استان ماهیانه مبلغ 25میلیارد تومان مستمری پرداخت می کنیم وماهیانه حدود 3 میلیارد تومان هزینه در مان مددجویان را می پردازیم.

وی افزود: همچنین حدود 21 هزار دانش آموز ودانشجو تحت پوشش داریم و به غیر از مدد جویان مستمری بگیر  مدد جویان تک خدمتی نیز داریم که فقط در بعضی زمینه ها مثل درمانی خدمت دریافت می کنند.

رشد 34 درصدی جشن نیکوکاری در اصفهان

متین پور با اشاره به رشد 34 درصدی جشن نیکوکاری بدر اصفهان گفت:ما صدقات وکمک های هر خیر ونیکوکاری را متناسب با نیت کمک کننده شرعا و در محدوده مکانی همان فرد به مدد جو می پردازیم وغیر از این را تخلف قانونی می دانیم.

وی افزود: متأسفانه هجمه ای در شبکه های بیگانه علیه ما ایجاد شده که مثلا ما به زنان بی سرپرست عراق مستمری می دهیم در صورتی که کمیته امداد در هر استانی درآمد هایش را در استان خود وبرای مدد جویان همان استان هزینه می کند.

توزیع 15 هزار کیلو گوشت بین مددجویان اصفهانی

مدیر کل کمیته امداد اصفهان بیان کرد: به لطف خدا امسال  هزینه  15هزار کیلو گوشت تأمین شد و در بین خانواده مدد جو وعایله مند تقدیم کردیم وامیدواریم به لطف مردم این کار تا عید نوروز ادامه دارد.

متین پور در خصوص صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اصفهان گفت:این بانک به بانک اسلامی نزدیک است وبابت دادن وام هیچ کارمزدی دریافت نمی کند وحتی بابت سپرده حساب جاری به افراد سودی پرداخت نمی کند، در عوض  امتیازی به صاحب حساب تعلق می گیرد که صاحب حساب وام دریافت کند.

وی افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اصفهان  به  شبکه شتاب وصل است وتمام خدمات بانکی را آنلاین پرداخت می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان  بیان کرد: کمک های ما تا آخرین روز سال 97 همچنان ادامه دارد و اگر مردم نیکوکاران وخیرین بخواهند کمکی را به مدد جویان داشته باشند می توانند از راه های مختلف کمک کنند.

متین پور در پایان تصریح کرد: "کد*8877*031#روشی است که مردم می توانند از طریق تلفن همراه کمک کنند و ما در همان لحظه کمک را به مدد جویان می رسانیم ویا از طریق  شماره 0968877  تلفن ثابت کمیته امداد استان اصفهان کمک رسانی  کنند وسایت کمیته امداد اصفهان نیز از دیگر راه های ارتباطی نوین وسریع کمک کردن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها