موج
کدخبر : ۲۶۹۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269997

نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: کمیته ای برای رصد وضعیت روزانه بازار در استان تشکیل و به طور دقیق اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار قرار داده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز شنبه در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان کردستان اظهار داشت: توجه به بحث بازار در شرایط کنونی بسیار مهم است چراکه در برهه کنونی با جنگ تمام عیار اقتصادی مواجه هستیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه دشمنان کشورمان تلاش و نیروی زیادی بکار گرفتند تا در راستای ایجاد تحریم ها به اهداف شوم خود برسند اضافه کرد: قرار بود صادرات نفت ایران را به صفر برسانند و استفاده ورود ارز را هم برای کشورمان سخت کنند که این اقدامات از سوی بدخواهان کشورمان میسر و محقق نشد.

 حسینی شاهرودی گفت: اگر از قبل پیش بینی های لازم در خصوص وضعیت بازار و تامین کالاهای اساسی انجام می شد امروز با این حجم از مشکلات روبه رو نمی شدیم.

وی یادآورشد: بسیاری از تحلیلگران و روسای کشورهای خارجی معتقدند تحریم های اقتصادی برعلیه ایران اثرگذار نخواهد بود و بیشترین فشارها دراین راستا هم بر مردم اعمال می شود که این نیز اقدام اشتباهی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: بی شک تحریم و جنگ روانی در راستای ایجاد نارضایتی و شورش مردمی در ایران انجام شده است.

 حسینی شاهرودی گفت: کشورهایی که حامی تحریم اقتصادی ایران هستند شناخت کاملی از ملت ما ندارند و نمی دانند که این مردم هیچ گاه حاضر به تسلیم شدن نیستند و تا پایان جان از آرمان های اسلام و انقلاب پاسداری می کنند.

وی اظهار داشت: در مقابل تمامی مسئولان و مدیران کشور باید تمام تلاش انرژی خود را بکار گیرند که آسیبی به مردم وارد نشود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: افزایش مصرف گندم در هر منطقه ای نشان از بالارفتن فقر در آن منطقه است لذا اگر در کردستان گندم و آرد زیادی وجود دارد باید اطلاع رسانی شود که بخشی از آن به منظور صادرات ذخیره سازی شده است.

 حسینی شاهرودی افزود: آرد خام نباید صادر شود و باید محصولات فرآوری شده از آن تهیه و به دیگر نقاط کشور و خارج از کشور صادرات شود.

وی ضمن تاکید بر برخورد با افرادی که تشویش اذهان عمومی می کنند، گفت: تذکر داده شود که اخبار و مطالبی که تشویش اذهان عمومی را به دنبال دارد جرم تلقی شده و با آنها برخورد می شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: به عنوان نمونه فردی مجوز فعالیت خبازی ندارد و آرد یارانه ای هم به او تعلق نمی گیرد و واحد خود را تعطیل کرده و علت آن را عدم دریافت و کمبود آرد اعلام می کند و مظلوم نمایی می کند بی شک با چنین فردی باید برخورد شود.

وی اظهار داشت: کمیته ای برای رصد وضعیت روزانه بازار در استان تشکیل و به طور دقیق اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار قرار داده شود.

حسینی شاهرودی افزود: با توجه به پتانسیل های گردشگری کردستان در این ایام شاهد حضور مهمانان خارجی در این استان هستیم لذا تدبیری اندیشیده شود که آنها چه کالاهایی را می توانند با خود از ایران خارج کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها