موج
کدخبر : ۲۶۹۶۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269691

رئیس اداره بهزیستی ابرکوه؛

رئیس اداره بهزیستی ابرکوه گفت: بهترین زمان برای ازدواج 18 تا 24 سالگی جوانان است و در این صورت فاصله سنی بین فرزند با والدین افزایش نمی‌یابد و خطر بروز آسیب‌هایی از این منظر متوجه خانواده و جامعه نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، زهره اکرمی رئیس اداره بهزیستی ابرکوه از ازدواج با عنوان بخشی از زندگی افراد در دوره جوانی یادکرد و گفت: باوجود تأکید دین مبین اسلام، علما، فضلا و مراجع تقلید موضوع ازدواج در حال حاضر تحت‌الشعاع برخی مسائل قرارگرفته است.

وی این عوامل را مسائل اقتصادی و ترویج فرهنگ‌های نادرست و مشکل‌ساز مانند تجمل‌گرایی و به‌اصطلاح عامیانه چشم و هم‌چشمی خانواده‌ها یادکرد که به باور وی از کارکرد اصلی خود فاصله گرفته است .

وی افزود: اگر نسل جوان بتواند به‌خوبی از هویت فردی و اجتماعی خویش و ضرورت‌های دوره‌ای که در آن زندگی می‌کند آگاه شود و از طرفی خانواده‌ها و دیگر نهادهای اجتماعی مانند مدرسه و دانشگاه زمینه مشارکت فعال جوانان را در عرصه‌های مختلف فراهم کنند، آینده روشنی در انتظار خود خواهد دید.

اکرمی راه‌های بررسی مشکل ازدواج جوانان و کاهش آمار طلاق و آسیب‌شناسی این پدیده را یادآور شد و بهترین زمان برای ازدواج را 18 تا 24 سالگی جوانان ذکر کرد.

به باور این کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده در این صورت فاصله سنی بین فرزند با والدین افزایش نمی‌یابد و خطر بروز آسیب‌هایی از این منظر متوجه خانواده و جامعه نخواهد شد.

این مسئول اظهار داشت: بااین‌حال به دلیل حساسیت‌ها در این سنن و نبود آموزش کافی بسیاری از آنان در ابتدای زندگی در رفع مسائل زندگی خود عاجز هستند و با توجه به تغییر نگرش‌ها به طلاق و جدایی ، شاهد افزایش درخواست‌هایی از این قبیل هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها