موج
کدخبر : ۲۶۹۲۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269231

فرماندا اردکان تاکید کرد: لازم است هماهنگی بین بخشی و ادبیاتی یکسان میان دستگاه‌ها ایجاد شود تا بتوانند به مشکلات مردم درست پاسخ دهند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا جدیدی سرپرست فرمانداری اردکان روز یکشنبه در آیین درختکاری گفت: در حوزه مدیریت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردکان اقدامات ویژه‌ای انجام‌شده است.

علیرضا جدیدی اظهار داشت: هدف‌گذاری ما حفظ و نگهداری از منابع طبیعی است، باید دیدگاه مثبتی به منابع طبیعی داشته باشیم، چراکه این عرصه‌ها در حوزه‌های مختلف میراث گران‌بهایی است و بهتر و بیشتر از شرایط کنونی باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: لازم است هماهنگی بین بخشی و ادبیاتی یکسان میان دستگاه‌ها ایجاد شود تا بتوانند به مشکلات مردم درست پاسخ دهند.

سرپرست فرمانداری اردکان در ادامه با اشاره به فقر منابع طبیعی و پوشش گیاهی از مردم این شهرستان خواست، به درختان به‌عنوان‌ یک دوست و همراه بنگرند و از آن‌ها حمایت و نگهداری کنند و بدانند که قطع بی‌جهت درخت کفران نعمت الهی است.

جدیدی نیز از مسئولان و برنامه‌ریزان امر خواست، منابع طبیعی و ارزش‌های آن را بیشتر برای مردم معرفی کنند زیرا شناخت هرچه بیشتر باعث توجه و حفاظت از آن می‌شود.

در این مراسم که هیات رئیسه دانشگاه اردکان و مرتضی افخمی رئیس اداره منابع طبیعی اردکان حضور داشتند و سطح وسیعی درختکاری شد.

در این مراسم استادان دانشگاه و دانشجویان حضور فعال داشتند.

مساحت کل شهرستان اردکان 2 میلیون و 309 هزار هکتار، مراتع آن‌یک میلیون و 600 هزار هکتار، جنگل دست کاشت 6هزار و 130هکتار ، جنگل طبیعی با احتساب بیشه‌زار و درختچه زار 87 هزار و 352 هکتار و کل منابع طبیعی شهرستان 2 میلیون 294 هزار و 848 هکتار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها