موج

اعلام آمادگی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اردبیل جهت تعامل و همگرایی با کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره منطقه 2 اردبیل، با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی امضا شد.

به گزارش خبر گزاری موج اردبیل،  سعید بهرام نیا رئیس کمیته امدادامام خمینی(ره) منطقه 2 اردبیل با سرهنگ عادل منیر فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردبیل، با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی داشتند، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

بهرام نیااظهار کرد: نیروی انتظامی واقعا پشتیبان نظام و مردم هستند وما قدردان شما عزیزان هستیم. لازم است از حضور این نیروهای خدوم در کنار پرسنل زحمتکش کمیته امداد بخصوص در شناسایی آسیب های اقشار ضعیف جامعه و پیشگیری از آن استفاده نمائیم.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت همه آحاد جامعه در جشن نیکوکاری، گزارشی از عملکرد کمیته امداد منطقه دو در جمع آوری کمک های مردم نوع دوست اردبیل و همچنین خدمات دهی کمیته امداد در طول سالجاری را ارائه دادند.

در ادامه این دیدار،سرهنگ عادل منیر ضمن تشکر از مجموعه کمیته امداد بابت کمک رسانی خالصانه به اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه، اعلام آمادگی نیروی انتظامی در پشتیبانی و تعامل اعلام کرد و گفت: امنیت پایدار، فرآیندی است که از تعامل و مشارکت سازنده همه سازمانها، اقشار و گروه های اجتماعی حاصل می شود.مدیریت اجتماعی نیازمند اقدامات گسترده تر در سطوح فرهنگی و اجتماعی خواهد بود، لذا نیروی انتظامی و کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان دستگاه هایی که در جهت گیری های فرهنگی و اجتماعی خود به این وسیله اهتمام جدی دارند، می توانند همکاری های مبسوطی داشته باشند.

در پایان این دیدار، تفاهم نامه فی ما بین کمیته امداد امام(ره) منطقه دو اردبیل با فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اردبیل با هدف: مشارکت و همکاری متقابل مبتنی بر تعمیق و توسعه دین مداری در حوزه فرهنگ عمومی جامعه با تاکید بر پشگیری اجتماعی و حفظ امنیت عمومی در سطح جامعه منعقد گردید.

محور های اصلی این تفاهم نامه به شرح زیر می باشد:

1- برگزاری جشنواره ها، نمایشگاه ها، تولیدات فرهنگی، هنری و اجتماعی، گردهمایی، دوره های آموزشی مشترک در مناطق حسب موضوع پیش بینی و قابل اجرا خواهد بود.

2- شناسایی و ایجاد ظرفیت ها و سامانه های مناسب فرهنگی، اجتماعی، مردمی و حمایت از سمن های فعال با رویکرد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و وقوع جرم.

3- طراحی و اجرای برنامه های مشترک با محوریت افزایش آگاهی های انتظامی و اجتماعی مردم مبتنی بر رویکرد پیشگیری و توسعه انضباط اجتماعی( بویژه در ایام و مناسبت های خاص).

4- حمایت از ایجاد، گشترش و بهره برداری از ظرفیت های مشاوره ای و مددکاری اجتماعی موجود در سازمان ها، دانشگاه ها و موسسات با تمرکز بر مساجد، محلات و ....

5- همکاری در اجرای برنام های موثر در کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و ...با رویکرد ارتقای مهارت های زندگی و آگاهی های مردمی.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها