موج
کدخبر : ۲۶۸۲۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268290

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خبر داد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از اجرای ۳۲۱ پروژه در سطح استان اصفهان به ارزش ۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد حسین شاملی به مناسبت هفته منابع طبیعی در جمع اصحاب رسانه گفت:امسال تعداد 321 پروژه در سطح استان اصفهان با حدود 50 میلیارد تومان اجرا کردیم.

 وی بیان داشت: امسال با شعار "منابع طبیعی بزرگ‌ترین سرمایه ملی" نام‌گذاری شده و با وجود چالش‌های قرن 21 باید از منابع طبیعی  بخوبی حفاظت کنیم.

شاملی ادامه داد: امسال برای نخستین بار از محل صندوق توسعه ملی با دستور رهبر معظم انقلاب اعتباری به مبلغ 200 میلیون دلار در نظر گرفته شد که در اختیار بخش منابع طبیعی قرار گرفت و  باعث تحولی بزرگ در سطح کشور شد.

کاهش 10 درصدی قطع درختان در مناطق بیابانی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: امسال با تلاش‌های صورت گرفته قطع درختان در مناطق بیابانی 10 درصد نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است.

منابع طبیعی استان اصفهان

شاملی با اشاره به اینکه  قطع درختان در مناطق کویری یکی از مشکلاتی است که اداره منابع طبیعی با آن روبه روست، افزود: 300  هکتار جنگل برای جلوگیری از بیابان‌زایی در استان  اصفهان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: در سال 95 تعداد 289 مورد آتش‌سوزی به مساحت 2هزار و 132 هکتار، در سال 96به 63 مورد آتش‌سوزی به مساحت 403 هکتار و امسال تعداد 36 مورد آتش‌سوزی به مساحت 172 هکتار رخ داده است.

شاملی خاطر نشان شد: یکی دیگر از مشکلات اداره منابع طبیعی ورود زود هنگام دام از استان‌های همجوار  به استان اصفهان است.

مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان گفت: برای کنترل جلسات متعددی برگزار شد و قرار براین گردید که تا  قبل از خرداد سال 98 هیچ دامی به مراتع استان اصفهان از استان های همجوار وارد نشوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها