موج

عضو هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ای ال اس خبر داد

عضو هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ای ال اس و نوروپاتی گفت: 4۰۰بیمار‌ ای ال اس در اصفهان شناسایی شده اند که هزینه های درمانی هر نفر بین پنج تا 25میلیون تومان در ماه است.

به گزاش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، دکتر کیوان بصیری  در جمع اصحاب رسانه با اشاره به شناسایی 4۰۰ بیمار‌ ای ال اس در اصفهان گفت: درحال حاضر این بیماری جز بیماری های خاص قرار نگرفته است. 

وی ادامه داد: مراحل درمانی و تجهیزات توانبخشی بیماران ای ال اس بسیار پرهزینه است و امیدواریم  خیران در تامین هزینه  های درمان این بیماران گام موثری بردارند.

دکتر بصیری گفت: سلول درمانی یکی از برنامه های درمانی برای این بیماری است که در این زمینه هم رایزنی هایی با مرکز رویان اصفهان شده است.

وی افزود: آلودگی هوا، استرس و تغذیه نامناسب از  مهم ترین عوامل تشدید کننده بیماری ای ال اس در کشور می باشد.

عضو هیات مدیره  جمعیت گفت:  بیماری ای ال اس با لاغری  اندام ها و اتحلیل سلولهای عصبی در نخاع است که علت این عارضه هنوز مشخص نیست.

دکتر بصیری بیان کرد: تحلیل سلولهای عصبی باعث می گردد  شخص در تکلم و گوارش و  همچنین  تنفس دچار اختلال گردد.

بصیری اظهار داشت: میزان شیوع بیماری ای ال اس در مردان نسبت به زنان بیشتر است و این بیماری بین سن 50 تا 70 سال شایع تر است.

عضو هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ای ال اس و نوروپاتی گفت: علت بیماری ای ال اس تک علتی نیست و چند علتی می باشد و بیشترین علتی که برای این بیماری شناخته شده تغییرات ژنتیکی در افراد است.

دکتر کیوان بصیری اظهار داشت: متاسفانه ثبت کامل بیماریها به صورت سیستمی در ایران انجام نمی شود اما میزان شیوع این بیماری در مردان نسبت به زنان بیشتر است و بین سن 50 تا 70 سال شایع است.

بیماری ای ال اس

آمار دقیقی از مبتلایان به بیماری ای ال اس در کشور وجود ندارد

عضو هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ای ال اس نیز در این نشست خبری گفت: در ایران تقریبا از هر 100هزار نفر دو نفر مبتلا به این بیماری هستند که متاسفانه  آمار دقیق از مبتلایان به این بیماری در کشور نداریم.

مجیری  بیان داشت:جمعیت حمایت از بیماران ای ال اس برای اولین بار در کشور در اصفهان  شکل گرفته است.

وی  پیگیری راه اندازی اورژانس بیماران مخصوص بیماران مغز و اعصاب را از دیگر برنامه های جمعیت حمایت از بیماران ای ال اس و نوروپاتی کشوراعلام کرد.

عضو هیات مدیره جمعیت حمایت از بیماران ای ال اس گفت: این بیماری اگر در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود در همان ابتدا می توانیم کیفیت زندگی این افراد را بهتر نماییم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها