نخستین نمایشگاه هنر صنعت مد و لباس (Modex2019) طی روزهای 9 تا 11 اسفندماه در نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزارمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، نخستین نمایشگاه هنر صنعت مد و لباس  طی روزهای 9 تا 11 اسفندماه امسال با رویکرد توسعه و ارائه فرصت‌های خلاقانه در اصفهان برپا می‌شود.

این نمایشگاه که در فضایی به مساحت 2500 مترمربع برگزار می‌شود، به ارائه توانایی‌ها و پتانسیل‌های طراحان و فعالان حوزه مد و لباس می‌پردازد تا هر چه بیشتر هنر خود را در معرض بازدید علاقمندان و عموم مردم قرار دهند.

دبیر علمی هنری نخستین نمایشگاه هنر صنعت مد و لباس اصفهان درباره چگونگی برگزاری این نمایشگاه گفت: در کنار بخش فروش و ارائه آثار طراحان نمایشگاه مدکس امسال، بخش نمایشی تک اثر با هدف اعلام توانمندی های طراحان لباس اصفهان با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار می‌شود.

سید رضا میرمحمدصادقی افزود: فعالیتهای طراحان لباس در اصفهان امسال به مدد سازمان‌های مربوطه و نهادهای دانشگاهی بسیار پررنگ‌تر از سال‌های گذشته اتفاق افتاده و تاکنون گردهمایی‌های خوبی برگزار شده است.

وی نمایشگاه مدکس اصفهان را نتیجه تلاش یکساله طراحان، تولیدکنندگان و فعالان حوزه مد و لباس دانست و تاکید کرد: تمام تلاش ما آن است که این نمایشگاه هر ساله و با قدرت برگزار شود؛ بر این اساس، در نمایشگاه سال آینده و با حمایت اتحادیه پوشاک، حضور برندها را در کنار تامین کنندگان مواد اولیه و طراحان شاهد خواهیم بود.

مدیر نمایشگاههای داخلی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان نیز با اشاره به اینکه برای نخستین بار با در استان اقدام به برگزاری نمایشگاه تخصصی در حوزه پوشاک شده است، گفت: پیش از این، پوشاک تحت عنوان فروش بهاره و پائیزه در محیط نمایشگاه ارائه می‌شد که از کیفیت مناسب و نگاه ویژهای برخوردار نبود.

مجید نایب‌زاده تاکید کرد: به دلیل لزوم وجود به نگاه تخصصی به هنر صنعت مد و لباس، مدکس با نگاهی ویژه و تخصصی برای پیشرفت فعالان حوزه پوشاک به ویژه طراحان لباس تعریف و برگزار می‌شود.