موج
کدخبر : ۲۶۵۴۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265468

معاون علمی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان؛

معاون علمی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت؛ دانشگاه ها باید جامع محور باشد و به دنبال حل و رفع مشکلات مردم باشند

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، باقر محمد طاهری‌نیا بعد از ظهر امروز در جشن صدمین سال تربیت معلم در اردبیل اظهار کرد: دانشگاه ها باید جامع محور باشد و به دنبال حل و رفع مشکلات مردم باشند و این حوزه را اولویت اصلی خود قرار دهند.

وی افزود: دانشگاه امروزه به دنبال رفع مشکلات دولتمردان هستند و این موضوع یک سد بزرگ درمسیر راه جامعه پذیری دانشگاه ها به شمار می رود و در این راستا باید برنامه ریزی جامع صورت گیرد.

معاون علمی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاه در سطح کشور است که بستر مناسب برای ایجاد دو سوی بین مردم و دانشگاه را در کشورمان فراهم کرده است و این موضوع یک فرصت بسیار مناسب برای این دانشگاه محسوب می شود کهدر این راستا با محوریت برطرف کردن مشکلات مردمی و معلمان به حل موضوع پرداخته شود.

با راه‌اندازی دفاتر ارتباط دانشگاه با جامعه برطرف نمی‌شود

طاهری‌نیابیان کرد: راه‌اندازی دفاتر ارتباط دانشگاه با جامعه دغدغه‌های دانشجویان را برطرف نمی‌کند و این رسالت و وظیفه دانشگاه است که به حل مشکلات دانشگاهیان بپردازد.

وی گفت: رشد هر کشور منوط به رشد جامعه است که به همین دلیل شکست حصارهای ذهنی دانشگاه‌ها می‌تواند در رفع این دغدغه‌ها نقش شایانی داشته باشد و یک خروجی مناسب برای ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و اساتید با دانشگاه باشد..

 معاون علمی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: یک موضوع دیگر که حائز اهمیت است تاثیرگذاری دانشگاه در جامعه است چرا که اگر دانشگاه از محیط تاثیر بگیرد آن طور که باید نمی‌تواند در بین دانشجویان تاثیرگذار باشد و این اصل کار دانشگاه را زیر سئوال می‌برد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها