موج
کدخبر : ۲۶۴۷۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264763

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: بارها گفته شده است که در پروفایل ها و در فضای مجازی از عکس شخصی استفاده نکنید و در معرض سودجویان قرار ندهید.

 به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد حسین رحیمی زاده گفت: امروز کارشناسان و مددکاران محاکم خانواده، فضای مجازی را عامل سست شدن بنیان خانواده، ایجاد جرم و بزه، شکل‌گیری سوء‌ظن و حرکت به سوی خیانت مطرح می‌کنند بنابراین مردم باید بیشتر نسبت به فضای مجازی آگاه و حساس باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد به افزایش جرائمی همچون، سرقت، کلاهبرداری و ... از طریق فضای مجازی اشاره کرد و گفت: انجام کلاهبرداری‌های اینترنتی به واسطه فضای مجازی هر روز قربانی می‌گیرد و با سطح تحصیلات و موقعیت اجتماعی مرتبط نیست، چرا که در شگرد اعلام برنده شدن جایزه و کشاندن افراد پای عابر بانک و خالی کردن حساب بانکی آنان، افرادی با تحصیلات بالا هم به سادگی فریب چرب زبانی افراد شیاد و کلاهبردار را خورده‌اند.

وی نسبت به استفاده از عکس‌های شخصی در پروفایل و ارائه اطلاعات خصوصی در مظان دید عمومی هشدار داد و افزود: بارها نسبت به عواقب این گونه کارها که موجب سوءاستفاده می‌گردد، هشدار داده شده است، اما هنوز دادگستری باید شاهد شکایت‌های این چنینی در ارتباط با سوء استفاده از اطلاعات خصوصی افراد باشد.

رحیمی‌زاده با بیان اینکه موضوع پیشگیری از این آسیب‌ها باید با مشارکت مردمی تحقق یابد، تصریح کرد: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی همچون زمان دفاع مقدس، نیازمند عزم و اراده عمومی و مشارکت همگانی هستی.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها