موج
کدخبر : ۲۶۴۴۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264423

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان خبرداد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اکران 16 فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سنندج، گفت: 10 هزار و 100 نفر از اکران فیلم های این دوره از جشنواره فجر در سینما فروردین سنندج دیدن کردند .

به گزارش خبرنگارخبر گزاری موج کردستان، جلال قلعه شاخانی روز یکشنبه در جمع عوامل برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در کردستان اظهارداشت: فیلم های این جشنواره از 12 تا 8 بهمن و در 32 سانس برای علاقه مندان به هنر سینما اکران شد که با استقبال خوب مردمی همراه بود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه 16 فیلم اکران شده در سینما فروردین سنندج شامل 11 فیلم در بخش سودای سیمرغ و پنج فیلم در بخش سیمرغ پروانه ها بود اضافه کرد: به طور میانگین روزانه یک هزار و 600 نفر به تماشای فیلم های این دوره از جشنواره نشستند.

قلعه شاخانی گفت: در طول هفت روز اکران فیلم های بخش سودای سیمرغ بالغ بر هشت هزار نفر و پنج روز اکران فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها، 2 هزار کودک و نوجوان فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر کردستان را نظاره گر بودند.

وی در خصوص فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها گفت: اکران سیمرغ پروانه ها در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان برای دومین سال اجرا شد که در این دوره فیلم های لکنت، پاستاریونی و ضربه فنی و انیمیشن های بنیامین و آخرین داستان برای کودکان و نوجوانان اکران شد.

فیلم‌های آشفتگی، دیدن این فیلم جرم است، پالتو شتری، درخونگاه ، تیغ و ترمه، قسم، سرخ پوست، خون خدا، بیست و سه نفر، ناگهان درخت و حمال طلا در این دوره از جشنواره فیلم فجر در سنندج به روی پرده سینما فروردین سنندج رفت. 

به گزارش خبرگزاری موج کردستان،جشنواره فیلم فجر مهمترین جشنواره سینمایی ایران است که از سال 1361 تاکنون در کشورما برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها