موج
کدخبر : ۲۶۴۴۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264414

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به لرستان:

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به لرستان، گفت: حدود سه تا 3.5 میلیون بیکار در سطح کشور وجود دارد که هر ساله 1.5 میلیون نفر به این جمعیت بیکار افزوده شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، نصراله بازوند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به لرستان، با حضور در سرای سالمندان صدیق خرم‌آباد، گفت: حدود سه تا 3.5 میلیون بیکار در سطح کشور وجود دارد که هرساله 1.5 میلیون نفر به این جمعیت اضافه می شود.

وی افزود: این در حالی است که سالانه، حدود 500 هزار تا یک میلیون فرصت شغلی نیز ایجاد می شود.

همه تعاونی های ثبت شده کشور فعال نیستند

بازوند که در آئین بهرهبرداری از نخستین خانه کوچک سالمندان در سرای سالمندان صدیق خرم‌آباد سخن می‌گفت، تصریح کرد: از ابتدای تشکیل وزارت تعاون، تاکنون بیش از 220 تعاونی در سطح کشور به ثبت رسیده که در راستای راهبردهای جدید و با بررسی های انجام شده مشخص شد که همه این تعاونی ها، فعال نیستند.

تشکیل تعاونی‌های فراگیر ملی موجب توزیع سرمایه در جامعه می‌شود

بازوند ادامه داد: اگر با تجمیع اموال این افراد، تعاونی های بزرگ، فراگیر و ملی ایجاد شود، بی شک در توزیع سرمایه میان اقشار جامعه موثر خواهد بود.

در هر شهر، یک تعاونی توسعه عمران و فرا ملی تشکیل شده است

وی عنوان کرد: تعاونی های فراگیر و توسعه عمران در حال پیگیری هستند و در هر شهر یک تعاونی توسعه عمران و فرا ملی تشکیل شده است.

720 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های اشتغال زایی در نظر گرفته شده است

معاون پشتیبانی توسعه و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال جاری و در راستای پرداخت تسهیلات اشتغال، 720 هزار میلیارد ریال برای طرح های اشتغال زایی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این زمینه تعاونی ها در اولویت هستند و تسهیلات خوبی به تعاونی ها پرداخت خواهد شد.

نرخ بیکاری در ایران بیش از 3 میلیون نفر است

بازوند اظهار داشت: حدود سه تا 3.5 میلیون بیکار در سطح کشور وجود دارد و هر ساله 1.5 میلیون نفر به این جمعیت افزوده می شود که البته در همین مدت نیز برای حدود 500 هزار تا یک میلیون نفر شغل ایجاد می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها