موج
کدخبر : ۲۶۴۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264400

رئیس شورای عالی زکات در سفر به لرستان:

ئیس شورای عالی زکات کشور در سفر به لرستان، گفت: رهبری بر ایجاد نهضت زکات تاکید فرمودند بنابراین باید دقت شود زکات براساس تاکیدات رهبری جمع آوری و مصرف شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سیدرضا تقوی نماینده رهبری در سازمان جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور در سفر به لرستان، گفت: نهضت زکات باید بر اساس تاکید رهبری جمع آوری و مصرف شود.

حجت الاسلام سیدرضا تقوی امروز در همایش زکات استان که در محل سالن اجتماعات کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد، افزود: پیگیری امور زکات توفیقی در راستای اجرای ماموریتی الهی است.

وی با اشاره به پیام های متعدد زکات، گفت: پیام ایمانی و عرفانی یکی از این پیام ها بوده چرا که زکات وسیله تقرب به خداوند است.

هدف زکات، کمک به نیازمندان جامعه است

رئیس شورای عالی زکات کشور، تعادل و توازن معیشتی جامعه اسلامی را هدف زکات دانست و افزود: پیام انسانی زکات، کمک به فقرا و نیازمندان است.

وی، با تاکید بر تامین معاش مردم گفت: چنانچه این مهم محقق نشود موفقیتی در سایر امور حاصل نخواهد شد چراکه امروز هم استکبار جهانی معیشت مردم را هدف گرفته و ما باید مشکل معیشت مردم را حل کنیم.

زکات، آزمونی برای ثروتمندان است

نماینده رهبری در سازمان جهاد کشاورزی، همگرایی و آزمون ثروتمندان را از دیگر پیام های زکات برشمرد و بیان کرد: مردم نشان داده‌اند اگر معیشتشان تامین شود پای انقلاب هستند کما اینکه با وجود همه مشکلات موجود نیز همواره پای انقلاب می‌مانند.

گندم مورد نیاز کشور 8 میلیون تن است

تقوی با اشاره به اینکه نیاز گندم کشور در سال 8 میلیون تن است، اظهار داشت: این در حالیست که 13 میلیون تن از این محصول به سیلوها تحویل داده شده است.

رئیس شورای عالی زکات کشور ادامه داد: زکات یک حکم الهی و حکومتی است که با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در رابطه با اینکه علما و روحانیون این مهم را از منظر دیگری مورد توجه قرار دهند، باید اهمیت ویژه ای نسبت به بایدها و نبایدهای آن صورت گیرد.

مردم لرستان در سال جاری بیش از 16 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

گفتنی است، در 9 ماهه سال جاری، مردم لرستان 168 میلیارد ریال زکات پرداخت کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها