موج
کدخبر : ۲۶۴۲۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264214

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: استان مازندران در بخش گل و گیاه ظرفیت های بالایی دارد که باید برای صادرات آن برنامه ریزی شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در حاشیه بازدید از چهارمین جشنواره ملی گل ارکیده در نوشهر اظهار داشت: در استان مازندران در پرورش گل های زینتی و شاخه بریده و بوته ای ظرفیت های خوبی وجود دارد و تولید کنندگان توانمندی نیز مشغول به این فعالیت هستند.

وی ادامه داد: دولت نیز در بخش تولیدات گل و گیاه در قالب های خوداشتغالی و روستایی تسهیلات خوبی می دهد که امیدواریم در استان مازندران در این بخش جهاد کشاورزی اقدامات بایسته ای را نسبت به تولید کنندگان گل و گیاه انجام دهد.

استاندار مازندران بیان داشت: مهمترین موضوع در صادرات گل و گیاه بخش اول توسعه زیرساخت ها است که نمونه آن پایانه صادرات گل و گیاه در شهرستان عباس آباد است و برای رفع مشکلات آن جلساتی برگزار شده و امیدواریم به زودی مشکلات حقوقی آن رفع شود و بخش دوم ارتباط با کشورهای همسایه است که اتاق بازرگانی باید در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد.

وی گفت: به تمام شهرستانهای استان مازندران اعلام کردیم هر شهرستان با توجه به پتانسیل هایی که دارد و تولید محصول خاصی را دارا می باشد جشنواره  مربوطه را برگزار کنند که خوشبختانه جشنواره گل نرگس در جویبار و جشنواره گل ارکیده در نوشهر برگزار شده است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها