موج
کدخبر : ۲۶۱۹۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-261942

امام جمعه موقت یزد:

امام‌جمعه موقت یزد با تأکید بر اینکه در دارالعباده شهر یزد نبایستی خلاف‌ شرع صورت گیرد؛ چراکه این اقدامات با اهداف انقلاب سازگاری ندارد، گفت: چرا مسئولین از کنار مشکلات فرهنگی استان به سادگی عبور می کنند چرا بعد از گذشت چهل سال از انقلاب در بعضی از نقاط خلاف شرع علنی را شاهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمدجواد آیت‌اللهی ظهر امروز در خطبه‌های  نماز جمعه  شهر یزد ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت فاطمه زهرا (س)، گفت: تنها راه رستگاری درگرو تقوای الهی است؛ چنانچه بهترین توشه در این عالم تقوای الهی است.

آیت اللهی: یکی از نام‌های روز قیامت یوم‌الحشر است که در این راستا در سوره انعام آمده که روز قیامت روزی است که خداوند همه مردم را محشور می‌کند و کیفیت حشر برای افراد متفاوت است و مردم در روز قیامت با دسته‌های مختلف محشور می‌شوند.

خداوند اطاعت از صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) را برای تمامی خلایق واجب کرده است.

آیت‌اللهی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به برکت رهبری‌های حکیمانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به طول بقای ۴۰ ساله رسیده است و برکات ظاهری و معنوی زیادی داشته و دارد، تصریح کرد: امروزه به برکت انقلاب توان نظامی کشورمان به حدی رسیده است که دشمنان جرات نمی‌کنند نگاه چپ به کشورمان داشته باشند.

وی درادامه گفت : درواقع خوشبختانه کشورمان در این چهل‌ساله به جایگاه‌های خوبی دست یافته و با توجه به اینکه در حال حاضر در آستانه چهل‌سالگی انقلاب قرار گرفته‌، ضروری است که در ضمن برگزاری مراسمات سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حرمت فاطمیه و شهادت فاطمه زهرا (س) نگه داشته شود، به‌ویژه اینکه از صداوسیمای انتظار داریم که در این راستا اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

دستاوردهای انقلاب و نظام برای همه مردم و به‌ویژه نسل جوان بازگو شود

آیت‌اللهی با بیان اینکه در ضمن بیانات برکات انقلاب و دستاوردهای نظام بایستی توجه به ضعف‌هایمان نیز داشته باشیم، عنوان کرد: در این راستا نقاط ضعف بایستی بیان شود و همچنین برنامه‌ریزی‌های مدونی برای رفع این نقاط ضعفمان ازجمله مشکلات اقتصادی و فرهنگی در کشورمان طراحی شود.

وی تأکید کرد: هنوز بعد از گذشته چهل سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران، گاهی شاهد خلاف شرع علنی در جامعه هستیم؛ چنانچه در کشورمان امروزه اختلاس‌های بیت المالی، ربا، بی‌حجابی علنی و آشکار و غیره وجود دارد که در این راستا بایستی بیش از بیش توجه کرد.

 برای ما جای سؤال دارد که چرا مسئولین از کنار مشکلات فرهنگی استان به سادگی عبور می‌کنند

امام‌جمعه موقت یزد با تأکید بر اینکه در دارالعباده شهر یزد نبایستی خلاف‌ شرع صورت گیرد؛ چراکه این اقدامات با اهداف انقلاب سازگاری ندارد، خاطرنشان کرد: هنوز در مکان‌های مقدس استان بعضی از افرادی وارد می‌شوند که ورود آن‌ها در این مکان حرام است؛ چنانچه در مسجد جامع یزد افراد کافر وارد می‌شوند .

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه، تصریح کرد: درواقع از ابتدای سال جاری تاکنون سفره مردم با بی‌توجهی مسئولین خالی‌تر شده است؛لذا در این راستا درخواست بنده از مسئولین کشور این است که فقط یک ماه اندازه حقوق کارگران خرج کنند، ببینند می‌توانند زندگی کنند.

مردم در روز ۲۲ بهمن‌ماه، جلوه دیگری از ایمان، اعتقاد، اسلام و ولایت را نشان می‌دهند.

امام‌جمعه موقت یزد با بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل ساله، ادامه داد: مردم با تمامی مشکلات انقلاب را مال خودشان می‌دانند و پای این انقلاب ایستاده‌اند؛ چنانچه مردم در طول این چهل ساله تمامی مشکلات را تحمل کرده‌اند و نشان داده‌اند که پای این انقلاب ایست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها