موج
کدخبر : ۲۶۰۳۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-260335

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: بیشترین حجم کار محیط زیست استان پیگیری رودخانه زاینده رود و تالاب گاوخونی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، سید رحمان دانیالی در جمع اصحاب رسانه با بیان این‌که مهم‌ترین عامل خشکسالی در مناطق حفاظت شده آب است، اظهار داشت: بیشترین حجم کار محیط زیست استان پیگیری رودخانه زاینده رود و تالاب گاوخونی بوده است.

 وی ادامه داد: سند مدیریت زیست بومی تالاب گاوخونی قبلاً تدوین شده و امسال نیز در شورای برنامه‌ریزی استان رفته است که در صورت تصویب سند الزام‌آوری برای پیگیری مباحث حقوقی تالاب گاوخونی خواهد بود.

دانیالی با بیان اینکه امیدوارریم قبل از عید در شورای برنامه‌ریزی استان این سند را به تصویب برسانیم ، افزود: احیای تالاب گاوخونی در دستورکار دولت قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تصریح کرد: بعد از شرب، حقابه تالاب گاوخونی اولویت دوم است که باید تخصیص داده شود.

وی تاکیدکرد: سازمان محیط زیست با وزارت نیرو درحال رایزنی برای همه حقابه ها است که امیدورایم تخصیص حقابه تالاب گاوخونی با جدیت بیشتری دنبال شود .

دانیالی اظهار داشت: اعتبارات تالابی استان اصفهان در سال گذشته حدود 3 میلیارد تومان بوده است.

تالاب گاوخونی

وی افزود: درحال حاضر ۷۰ درصد استعلامات محیط زیست در ارتباط با احداث صنایع است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان بیان داشت: با وجود شرایط نامناسب آلودگی در اصفهان هنوز مدیران و مسئولان اجرایی برای ایجاد صنایع اصرار می کنند که جای تعجب دارد.

دانیالی تصریح کرد: یک سوم پایش های ما از آلایندگی صنایع به شکل شبانه می باشد.

وی افزود: در سگزی یک واحد بسیار آلاینده وجود داشت که با توجه به هشدارهای محیط زیستی در مرحله اول فیلترهایی وارد کرد و در مرحله بعد با مهندسی معکوس همان فیلتر را ساختند به نحوی که اکنون برای صنایع  مختلف شهرهای دیگر فیلتر می سازند.

رتبه اول تا سوم استان اصفهان در صنایع سبز

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ارتباط با صنایع سبز در استان اصفهان گفت:  درسال گذشته استان اصفهان رتبه اول تا سوم را کسب کرد و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز استان اصفهان رتبه اول تا سوم را کسب کند.

دانیالی اظهار کرد: در سال گذشته 64 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 41 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم در حالیکه امسال 6 روزهوای ناسالم برای عموم  وجود دارد.

مدیرکل اداره محیط زیست استان ادامه گفت:امسال برای استان 37 روز هوای پاک داشته ایم  و216 روز هوای سالم برای امسال دراستان گزارش شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها