مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ازاعطای بیش از ۱۳۰۰ مجوز چاپ کتاب در ۹ ماهه نخست سال در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در آیین اختتامیه بیست و چهارمین دو سالانه جایزه کتاب اصفهان گفت: در سال ۹۶ نزدیک به ۲۰۱۴ مجوز و در ۹ ماه نخست سال ۹۷ نیز بیش از ۱۳۰۰ مجوز چاپ کتاب در استان اصفهان داده شده است.

وی معرفت، دانش و علم را یکی از مبانی اصلی دین اسلام دانست و گفت: در دین اسلام به علم و دانش اهمیت زیادی داده شده به طوری که اولین ندای وحی عبارت «اقرا باسم ربک» بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه واژه کتاب با عبارت‌های مختلف در قرآن آمده تصریح کرد: بنابراین یکی از مهم‌ترین توصیه‌های قرآن بر خواندن و نوشتن استوار است و پیامبر اکرم(ص) نیز عبارت‌ها و توصیه‌های متعددی برای تعلیم علم و دانش دارند و امروز نیز مهم‌ترین راه پیشرفت بشر با توجه به معرفت و دانش محقق می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه کتاب در توسعه همه جانبه کشور اظهار کرد: برای اینکه یک کتاب به هدف و نتیجه اصلی خود برسد نیازمند فعالیت دقیق و همه جانبه مولفان، مترجمان و مفسران هستیم بنابراین توجه به این قشر یکی از کلیدی ترین و مهم‌ترین مباحث در حوزه فرهنگ است و برگزاری این قبیل از برنامه‌ها یکی از راه‌های تجلیل از قشر مولفان و نویسندگان است.

حجت الاسلام انصاری با تاکید بر ضرورت تلاش برای تولید سهل و راحت کتب ارزشمند و فاخر خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌ها در حوزه کتاب از تالیف گرفته تا نشر و توزیع با هدف افزایش و تقویت سرانه مطالعه و کتابخوانی است و تمام برنامه‌ها و کارها در این حوزه نیز معطوف به این هدف است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در سال ۹۶ نزدیک به ۲۰۱۴ مجوز و در ۹ ماه نخست سال ۹۷ نیز بیش از ۱۳۰۰ مجوز چاپ کتاب در استان اصفهان داده شده و دو سالانه جایزه کتاب نیز در راستای تقویت قلم و نویسندگی برگزار شده و ۸۲۵ اثر به دبیرخانه این دوسالانه رسیده که ۱۴ اثر به عنوان شایسته تقدیر، ۱۱ اثر به عنوان برگزیده و ۱۰ اثر در زمینه‌های تصویرگری، طراحی جلد تقدیر می‌شوند.