موج

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان بیان کرد؛

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان با بیان اینکه سما اکنون در 8 شهر گیلان آموزشکده و در 6 شهر مدرسه دارد افزود: تعداد مدارس سما در گیلان به همراه مدارس ضمیمه به 32 مدرسه می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد نیک پسند دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در جلسه هم اندیشی کارشناس مسئولان و کارشناسان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان  اظهار کرد:  سما واحد رشت  با 27نفر دانش آموز از مهر 1371 در مقطع دبیرستان  شروع به فعالیت کرد.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان افزود: پس از گذشت 26  سال فعالیت سما واحد رشت  با 8 باب مدرسه 69 کلاس درس  و حدود 1500 دانش آموز از پیش دبستانی تا دوره متوسطه دوره دوم در دو جنسیت دختر و پسر در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان مشغول انجام وظیفه و کمک به امر آموزش می باشد.

تعداد مدارس سما در گیلان 32 مدرسه می رسد

نیک پسند با بیان اینکه سما اکنون در 8 شهر گیلان آموزشکده و در 6 شهر مدرسه دارد افزود: تعداد مدارس سما در گیلان به همراه مدارس ضمیمه به 32 مدرسه می رسد.

وی افزود: 80 کارگاه و آزمایشگاه در سطح آموزشکده های سما گیلان وجود دارد که از این تعداد 23 کارگاه در آموزشکده فنی و حرفه ای سما رشت دایر است.

سما خود را جدا از آموزش و پرورش نمی داند

نیک پسند با بیان اینکه سما خود را جدا از آموزش و پرورش نمی داند خاطر نشان کرد: سما این آمادگی را دارد شرایطی را فراهم کند تا  دانش آموزان مدارس استان گیلان از امکانات موجود  سما در آموزشکده و مدارس  استفاده نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها