موج

معاون استاندار هرمزگان تأکید کرد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تمامی برنامه ریزی های که در حوزه مقابله با آسیب های مواد مخدر انجام می گیرد باید اثر بخش و تاثیرات آنها در جامعه مشهود باشد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «بهروز اکرمی» در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، عنوان کرد: باید بتوان تاثیرات برنامه ریزی در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی مواد مخدر در جامعه را دید و موجب کاهش آسیب های آن شد.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش بهبود یافتگان به منظور فراهم سازی زندگی سالم برای آنه‍ا، بیان داشت: با نظر سنجی در حوزه علاقه مندی و نیاز افراد به دوره های آموزشی مهارت حرفه باید زمینه ایجاد اشتغال را برای افراد بهبود یافته فراهم ساخت.

اکرمی اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی مهارت حرفه علاوه بر اشتغال‌زایی می تواند موجب افزایش روحیه بهبود یافتگان در طول زمان درمان گردد و به آنها انگیزه برای رهایی و بازگشت به جامعه دهد.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی باید ناظر به اشتغال باشد، تاکید کرد: باید آموزش حرفه آموزی برای بهبود یافتگان همراه با اشتغالزایی باشد و از برگزاری دوره های آموزشی بدون اشتغالزایی حتمی و ایجاد درآمد اجتناب کرد.

اکرمی به مشارکت سازمان های مردم نهاد در مقابله با آسیب های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: با پدیده شوم مواد مخدر نمی توان تنها به صورت اداری برخورد کرد زیرا چنانچه برخورد اداری صرف شود اثر بخش نخواهد بود و نتیجه ای نخواهد داشت، اما با مشارکت بیشتر مردم اقدامات در این زمینه موثر تر خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها