موج
کدخبر : ۲۵۶۷۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-256796

معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور؛

معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور در تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: کشور در سخت‌ترین شرایط اقتصادی به علت تحریم‌های آمریکا به سر می‌برد ولی سازمان بنادر و دریانوردی بدون توجه به این تحریم‌ها کالاهای اساسی برای جامعه وارد می‌کند‌.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، منصور آرامی، عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در سالن اجتماعات این اداره با بیان بخش اعظمی از اقتصاد کشور را اقتصاد دریایی تشکیل می‌دهد اظهار کرد: کشور ما دارای پنج هزار کیلومتر ساحلی است و باید از این نعمت خدادادی به‌درستی استفاده و مسؤولان نیز توجه ویژه‌ای به اقتصاد دریایی داشته باشند.

برنامه‌ریزی دقیق مسؤولان در حوزه اقتصاد دریایی

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق مسؤولان در حوزه اقتصاد دریایی گفت: اگر ما بتوانیم از این ظرفیت به‌درستی استفاده کنیم می‌توانیم در حوزه گردشگری دریایی و کشاورزی حرف نخست را در منطقه زده و جامعه‌ای روبه‌پیشرفت داشته باشیم.

عضو هیئت عامل  و معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد دریا محور بیان کرد: همان‌طور مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی گفتند هر زمان پا در دریا گذاشتیم‌ به موفقیت رسیدیم که این فرمایشات نشان از اهمیت نقش دریا در پیشرفت اقتصاد کشور دارد.

استفاده از ظرفیت دریا  وظیفه همه مسؤولان است

آرامی استفاده از ظرفیت دریا را وظیفه همه مسؤولان دانست و افزود: مسؤولان و مردمان شهرهای ساحل‌نشین باید از ظرفیت دریا به‌درستی استفاده کنند در غیر این صورت شاهد هیچ‌گونه ‌موفقیت و پیشرفت در شهرهای ساحل‌نشین نخواهیم بود.

وی  با اذعان‌ به اینکه بندر انزلی در جذب گردشگر در حوزه دریا جزو برترین‌ها در کشور است گفت: لازمه پیشرفت در شهرستان و حوزه‌ای توجه به بخش‌ خصوصی و جذب گردشگر است و اگر چنین‌ اتفاقی بیفتد، جوانان آن جامعه همه دارای اشتغال می‌شوند.

هیئت عامل  و معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور  لازمه جذب سرمایه گزار را همدلی مسؤولان دانست و بیان کرد: یک‌ مجموعه اگر می‌خواهد به موفقیت برسد همه افراد در آن مجموعه باید با همدلی داشته باشند لذا اگر می‌خواهیم یک سرمایه گزاری را جذب کنیم‌ باید به آن اطمینان خاطر در رابطه با کار خود بدهیم.

تحریم‌های آمریکا هیچ خللی در کار سازمان بنادر و دریانوردی وارد نمی‌کند

آرامی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا هیچ خللی در کار سازمان بنادر و دریانوردی وارد نمی‌کند تصریح کرد:  کشور در سخت‌ترین شرایط اقتصادی به علت تحریم‌های آمریکا به سر می‌برد ولی سازمان بنادر و دریانوردی بدون توجه به این تحریم‌ها کالاهای اساسی برای جامعه وارد می‌کند‌.

معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور 1

تلاش مسؤولان سازمان بنادر دریانوردی  برای جذب کالاهای اساسی کشور

وی با تأکید بر تلاش مسؤولان سازمان بنادر و دریانوردی  برای جذب کالاهای اساسی کشور گفت:  تلاش همه دوستان در  سازمان بنادر دریانوردی ایجاد جوی آرام در جامعه ازلحاظ جذب کالاهای اساسی برای کشور است و در انجام این امر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

عضو هیئت عامل  و معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اذعان‌ به اینکه بندر انزلی دارای ظرفیت بسیار بالایی است گفت: اگر مسؤولان از ظرفیت این شهرستان به‌درستی استفاده کنند در این بندر هیچ بیکاری نباید وجود داشته باشد چون این شهر دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری است.

ترانزیت ۷/۳ درصدی کالای کشور در شهرستان بندرانزلی

علی اوسط اکبری مقدم در ادامه با بیان اینکه‌ مسؤولان باید از ظرفیت‌های استان گیلان به‌درستی استفاده کنند اظهار کرد: استان گیلان و شهرستان بندر انزلی دارای امکانات و ظرفیت‌های ملی و استانی فراوانی است که اگر مدیران به آن‌ها توجه کنند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی با اشاره به ولایت مداری مردم‌ بندرانزلی در طول تاریخ گفت: اکثر شهرهای ایران و استان گیلان در طول تاریخ دچار تصرف و تغییراتی شدند ولی مردم این دیار با فداکاری خود در طول تاریخ هرگز اجازه چنین کاری را به دشمنان نداده‌اند.

معاون عمرانی استانداری گیلان با اذعان به اینکه بندرانزلی همیشه یک بندر امن برای دریانوردان بوده است تصریح کرد: خوشبختانه این بندر ازلحاظ امنیت در شرایط بسیار خوبی قرار داشته و همیشه به‌عنوان یک بندر تجاری قابل‌اتکا برای کشورهای همسایه محاسبه می‌شود.

نقش مهم استراتژیک بندرانزلی برای کشور

اکبری مقدم با تأکید بر نقش مهم استراتژیک بندرانزلی برای کشور افزود: شهرستان بندرانزلی به علت ارتباط تجاری با کشورهای استقلال‌یافته منطقه، نقش استراتژیک‌ مهمی ازلحاظ تجاری و صادرات برای منطقه و کشور دارد و باید به آن توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه‌ متأسفانه مسؤولان از ظرفیت این شهرستان به‌درستی استفاده نمی‌کنند اظهار کرد: طبق آخرین آمار ۷/۳ درصد ترانزیت کالا در کشور در بندرانزلی انجام می‌شود و این نشان‌دهنده ظرفیت بالای این شهرستان است که اگر به آن توجه شود بسیاری از بیکاری‌ها در این شهرستان برطرف خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری گیلان بندرانزلی را یکی از بزرگ‌ترین بنادر کشور دانست و بیان کرد: بر اساس آماری که اخیراً در کشور اعلام‌شده بندرانزلی جزو یکی از سه بنادر بزرگ کشور است به همین منظور مسؤولین باید برای پیشرفت این شهرستان از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

در این مراسم حمیدرضا آبایی به عنوان مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان معرفی شد.

پیش از این حسین چراغی این مسئولیت را بر عهده داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها